KDK Kadrolu Güncel Memur Alımı Yapıyor! Başvuru Ekranı

KDK Kadrolu Güncel Memur Alımı Yapıyor! Başvuru Ekranı

KDK yeni ve güncel memur alımları yapıyor. Kadrolu memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte şartlar.

Kamu Denetçiliği Kurumu KDK bünyesinde Genel İdare Hizmetleri GİH sınıfında açık bulunan 9. derece kadrolarda görev yapmak üzere sözlü sınav ile 20 adet Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. İşte KDK kadrolu memur alımı şartları ve tüm detaylar.

kdk.jpg

KDK memur alımı mezuniyetleri

KDK’ya başvuru için gerekli üniversite bölümleri şu şekildedir: siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden veya bunlara denkliği yüksek öğretim kurulunca kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak şartı var.

KDK memur alımı genel şartları

Kamu Denetçiliği Kurumu KDK kadrolu memur alımı için 657 DMK’daki şartları taşımak ve diğer hususlara haiz olmak gerekiyor.

  • 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'ye katılmış olmak ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 70 puan ve üzerinde puan almış olmak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.

Memur alımı başvuru süreci

Başvurular aşağıdaki “başvuru ekranı” üzerinden 29 Kasım’a kadar yapılabilir. Başvuru kılavuzundan da hemen tüm diğer detayları öğrenebilirsiniz.

Başvuru kılavuzu: Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kamu-denetciligi.pdf

Başvuru ekranı.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.