KGK bağımsız denetçi sınav ilanı yayımlandı

KGK bağımsız denetçi sınav ilanı yayımlandı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre; bağımsız denetçi alımı için sınav ilanına çıkıldığı ilan edildi. Sınav giriş tarihleri ve detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde nitelikli kamu personeli alımı süreçleri kapsamında değerlendirilen ve hem memur alımı hem de sözleşmeli personel alımı kapsamında yayımlanan istihdam ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. 

11 Eylül 2020 Resmi Gazete iş ilanları dahilinde duyurulan ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu dahilinde gerçekleştirileceği açıklanan bağımsız denetçi alımı süreçlerine dair belli olan detaylar duyuruldu.

KGK Denetçi Alımı 

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yapılacak olan bağımsız denetçi alımı süreçlerinin, kurum tarafından gerçekleştirilecek olan merkezi bir sınav sonucu neticelendirileceği ilan edildi.

Başvuru Süreci

Resmi Gazete vasıtası ile yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre; başvuru yapmak isteyen adaylar KGK denetçi alımı için geçerli belgeler ile birlikte 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren başvuru yapabilecektir.

Her aday en geç 2 Ekim 2020 tarihine kadar açık kalacak olan başvuru sistemi üzerinden ilgili işlemlerini tamamlayabilecek olup; son tarih olan 2 Ekim 2020 saat 17:00’da başvurular sona erecektir.

Başvuru işlemleri için posta yolu ile yapılacak olan işlemler geçersiz olup; Başvurular, elektronik ortamda “http://www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması ile birlikte yapılacaktır.

Sınav Bilgileri

Adayların KGK denetçi alımı sürecine dahil olabilmek için yapılacak olan kurum sınavından başarı elde etmeleri gerekmektedir. Bağımsız Denetçilik Sınavı adı altında organize edilecek olan sınav için verilen bilgilere göre; Ankara, İstanbul ve İzmir kentlerinde uygulama yapılacak olup; ilgili sınavın uygulanacağı tarihin 14 Kasım 2020 olduğu beyan edilmektedir.

Sınav İçeriği

Adayların tabi tutulacağı sınav içeriği hakkında kurum tarafından sunulan bilgilere göre; Muhasebe ; Genel muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi; Türkiye Muhasebe Standartları, yıllık ve konsolide finansal tabloların hazırlanmasına ilişkin mevzuatta yer alan düzenlemeler ve standartlar; Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim ve ayrıca Denetim ile Genel Hukuk konuları dahilinde mesuliyet olacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.