Kılavuz Bugün Yayımlandı! Kamuya 4 Şehirde Personel Alımı Yapılacak

Kılavuz Bugün Yayımlandı! Kamuya 4 Şehirde Personel Alımı Yapılacak

Serhat Kalkınma Ajansı için yeni kamu personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. Merkezi Kars ili olup, Ajansın faaliyet alanlarını Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars İlleri bünyesinde personel alımı yapılacak. İşte şartlar.

T.C. Serhat Kalkınma Ajansı (Serka) Personel Alım İlanı bugün yayımlandı. Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illeri kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak için yeni personel alımları yapılacak. Adayların yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinciyle ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmaması gerekiyor. 3 Uzman Personel alımı için süreç açıklandı. İşte başvurulara dair gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, iş tecrübesiyle başvuracak adaylar için başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Personel alımı mezuniyetler

2 personel alımı için Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Ziraat Mühendisliği mezunu olmak ve KPSS P1, P2 veya P3 puan türlerinden en az 80 almak,

1 personel alımı için İktisat P14, P15, İstatistik P12, P13, Kamu Yönetimi P29,P30, Maliye P19, P20, Turizm İşletmeciliği P25,P26 Uluslararası İlişkiler P34,P35 puan türlerinden en az 80 almak gerekiyor.

KPSS şartsız başvurular nasıl olacak?

KPSS puanı aranmaksızın iş tecrübesiyle başvuracak adaylar bakımından şu şartlara haiz olması gerekiyor. Ajansın faaliyet alanlarıyla ilgili konularda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Yukarıda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlarla ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak,  İngilizce dışında ikinci yabancı dil belgesine sahip olmak, Avrupa Birliği destek mekanizmaları ve uygulamaları konularında çalışmış olmak,

SPSS, STATA, Eviews vb. istatistiksel paket programları, veri toplama, veri analizi ve değerlendirme süreçlerine hâkim olmak, CBS deneyimine sahip olmak, Yerel yönetimlerin planlama tecrübesine sahip olmak, NetCad, Autocad, ArcGIS programlarından en az birini iyi düzeyde bilmek, Enerji üretimi ve yenilenebilir enerji çalışmalarında bulunmuş olmak, j) Organizasyon deneyimine sahip olmak ve bunu belgelemek, Kamu ihale mevzuatı, muhasebe uygulamaları, mali tabloların hazırlanması ve analizi, satın alma usulleri, ihale dosyalarının hazırlanması konularında deneyim sahibi olmak ve bunu belgelemek gerekiyor.

Personel alımı başvuru süreci

Başvuru Tarihleri 1 Temmuz ile 12 Temmuz 2022 tarihleri açıklandı. Adaylar başvurularını Kariyer Kapısı internet adresinden yapabileceklerdir. Başvuru ekranı açılınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/serka-personel-alim-ilani.20220610102155.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.