Kılavuz Yayımlandı! Safranbolu Belediyesi 9 ve 10 Dereceli Kadrolara Memur Alımı

Kılavuz Yayımlandı! Safranbolu Belediyesi 9 ve 10 Dereceli Kadrolara Memur Alımı

Kamu kurumuna kadrolu olmak üzere 9 ve 10. Derece kadrolara memur alımları yapılacak. Memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvuru şartları ve tüm süreç bu ilan yazımızda yer alıyor.

2021 yılı kamu personeli alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Karabük ili iş ilanları kapsamında Safranbolu Belediyesi kadrolu kamu personeli memur alımı yapacak. Kamu kurumuna personel alımlarına dair başvurular Nisan ayı itibarıyla belli oldu. 9 ve 10 dereceli kadrolara memur alımı süreci ve tüm ayrıntılar bu haberimizde.

Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

Başvuru için 657 DMK’da yer alan genel şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca şu özel şartlar da yer alıyor: İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru kadro unvanları için tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor. Yaş itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru Süreci

Başvurular şahsen yapılacaktır. Farklı şekilde başvuru kabul edilmemektedir. Başvurular 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında olacaktır.

Kontenjanlar, KPSS ve Mezuniyet Şartları

3 erkek İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10 dereceli kadrolara yapılacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS P93 puan türünden en az  60 puan isteniyor.

1 kadın İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10 dereceli kadrolara yapılacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS P93 puan türünden en az 60 puan isteniyor.

1 kadın Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak gerekiyor. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

1 erkek Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. YDS İngilizce sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak gerekiyor. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

2 erkek/kadın Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9 dereceli kadrolara yapılacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan isteniyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.