Kimin Canlı Bomba Olduğu Nasıl Anlaşılır

Kimin Canlı Bomba Olduğu Nasıl Anlaşılır

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı vatandaşlar tedirgin olmuş durumda. Gerek dünyadaki olaylar gerekse de komşu ülkelerdeki iç çatışmalar ülkemizdeki terör olaylarını zirveye çıkarmış durumda.

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı vatandaşlar tedirgin olmuş durumda. Gerek dünyadaki olaylar gerekse de komşu ülkelerdeki iç çatışmalar ülkemizdeki terör olaylarını zirveye çıkarmış durumda. Özellikle de son günlerde; İstanbul ve Başkent Ankara’da gerçekleştirilen canlı bombalı eylemler sonrası vatandaşlar kalabalık ortamlarda bulunmamaya özen gösteriyorlar.

Gerek komşu ülkelerdeki karmaşa gerekse de Güney Doğu Anadolu Bölgesindeki yaşanan olaylar değerlendirildiğinde terör olaylarının bir süre daha ülke gündemini meşgul edeceği ve canlı bombaların patlama ihtimali olduğu gerçeklerini gösteriyor. Yapılacak olan bu olası terör eylemlerinin daha öncekilerinde olduğu gibi yine canlı bomba şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Maalesef bu gerçeklerle yaşamak zorundayız. Bu süreçte yapmamız gerekenler; sosyal medyanın yalanlarından uzak durmak her yazılan ve paylaşılan bilgiye inanmamak, canlı bomba noktasında daha dikkatli olmak. Peki, bir canlı bomba nasıl anlaşılır.

Canlı bombanın özelliklerini bilirseniz canlı bombanın nasıl olduğunu da tahmin etmeniz zor olmayacaktır. Canlı bombanın özelliklerini kısaca şu şekilde izah edebiliriz: Canlı bomba olan kişi; bombayı kuşak gibi vücuduna sarıp, üstüne kaban, mont vb. kaba kıyafetlerle kapatıp bombanın görünmesini engeller. Hava sıcak olsa bile gerektirdiğinden daha kalın kıyafetler giyerler. Kaşları çatık, endişeli, sinirli ya da heyecanlı olacağı muhakkaktır. Sırtında aşırı büyük bir çantanın veya elinde taşıdığı valizin çok ağır olduğunu hissettirir hareketler yapıyorsa, çantayı sürekli düzeltiyorsa da canlı bomba belirtileri olabilir. Canlı bombanın sürekli çevresini kontrol edeceği unutulmamalı.

Gönül ister ki; bu güzel vatanımız hiçbir şekilde terör olayına şahit olmasın. Ancak, her ihtimale karşı hazır olunmalı ve dikkat edilmelidir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.