Kış Saati Uygulaması İçin Hazırlık

Kış Saati Uygulaması İçin Hazırlık

Bu sene saatlerin 1 saat geri alınmamasıyla birlikte birçok tartışmalar çıkmıştı. Vatandaşlar bu uygulamadan memnun kalmayarak kampanyalar düzenlemişti.

Bu sene saatlerin 1 saat geri alınmamasıyla birlikte birçok tartışmalar çıkmıştı. Vatandaşlar bu uygulamadan memnun kalmayarak kampanyalar düzenlemişti.

Uygulamaya konulmak üzere Resmi Gazete’ de yayımlanan karara göre gün ışığından daha fazla yararlanarak Ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile bu adımı atan hükümet 30 Ekim 2016 tarihi ile başlayıp 26 Mart 2017 tarihleri arasında yaz saati uygulamasına gitmeyerek yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştı.

2016 – 8589 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile düzenlenen yaz saati uygulaması vatandaşların, öğrencilerin, esnafın ve velilerin kampanya başlatması ve diğer ülkelerde saat çakışmalarının sonucu olarak hükümetin yeniden yaz saat uygulamasını rafa kaldırılması beklenmekte. Çünkü sabahları okula 18 milyon civarında öğrenci gitmekte bunların yarısına yakını servisler ile taşınmakta.

Öğrencilerin sabah karanlığında yollara düşme endişesi içerisinde olan veliler change.org üzerinden başlatılan “ Yaz saati uygulanması, Saatler yeniden geri alınsın uygulamasına dönüştürüldü “ kampanya hakkında sorulan sorulara ise gözümüz görerek okullarımıza ve iş yerlerimize emniyet içerisinde gitmek istiyoruz kampanyası ses getirdi.

Resmi Gazete yaz saati uygulaması 2016 – 8589 sayılı Bakanlar kurulu kararının önümüzdeki günlerde yeniden masaya yatırılarak vatandaşların isteklerine göre hükümetin adım atması beklenmekte imza kampanyasına destek veren 50 bin civarında vatandaşın acaba isteği olan yaz saat uygulamasına geçilecek mi yoksa devam edilecek mi. Bunu en kısa süre içerisinde Resmi Gazete ile düzeltilerek 2017 tarihinde yaz saat uygulamasına geçilmesini beklenmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.