Kişiye Özel İlandan Dolayı Aday Yazılı Sınavda Kendisiyle Yarıştı

Kişiye Özel İlandan Dolayı Aday Yazılı Sınavda Kendisiyle Yarıştı

Kişiye özel ilanlardan dolayı aday kendi kendine yarışması durumu oluştu. Kamuda gerek personel alımlarında gerek öğretim görevlisi alımlarında kişiye özel ilanlardan vazgeçilmelidir.

Üniversitelerdeki ilanlarda yer alan özel şart sorunu gerek adaylar arasında gerekse adayın kendi arasında sorun yaratmaya başladı. İşin ilginç yönü de bu sefer adayın kendi için sorun olacak. Aday yazılı sınavda kendi kendiyle yarışacak!

yazili.jpg

Yazılı Sınavda Aday Kendi Kendine Yarışacak

Düzce Üniversitesinde öğretim görevlisi alımında yer alan özel şarttan dolayı aday yazılı sınavda kendi kendine yarışacak. Özel çalışma şartına yer verildiğinden dolayı ön değerlendirme sonuçlarına göre bir ilk oluşarak aday kendi kendine yarışacağı ifade edildi.

Belirli Alanda Çalışmış Olmak Şartı

İlanda yer alan ve 1 Kasım 2021 tarihli resmi gazetede yayımlanan başvuru şartında "Turizm İşletmeciliği veya İşletme anabilim dalında doktora yapıyor olmak. HELAL TURİZM VE DİJİTAL TURİZM alanlarında çalışmış olup, ders verme deneyimine sahip olmak" hükmünden dolayı başka aday ön değerlendirmeyi geçemedi.

Helal Turizm ve Dijital Turizm alanındaki iki özel çalışma alanında sadece şartı taşıyan bir aday ortaya çıktığı belirtildi. Bu şartlardan dolayı da bugün yapılan yazılı sınavda sadece bir aday kendi kendiyle rekabet içerisinde öğretim görevlisi olmak için mücadele verecek.

Kişiye Özel İlanlar İptal Edilmeli

Bu ve benzeri durumların oluşmaması ve gerek personel alımı ilanları ile öğretim görevlisi alımlarındaki kişiye özel ilanlar iptal edilmesi gerekmektedir. Adaylar arasında haksız rekabete yol açan ve sadece bir kişiye özel olacak bu vb. ilanlar tekrar edilmemelidir.

Özellikle de üniversitelerde akademik kadrolar gibi çok önemli alanlarda liyakatten uzak kişiye özel ilanlardan vazgeçilmelidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum