Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 67 memur alımı başvuru kılavuzu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 67 memur alımı başvuru kılavuzu

30 Kasım 2020 Resmi Gazete personel alımı ilanları yayımlandı. Farklı unvan ve kadrolarda olmak üzere toplamda 67 kamu personel alımı yapılacağı açıklandı. Görevlendirmeler Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Kamu personeli alımı ve memur alımı ilanları Türkiye genelinde yayımlanmaya devam ediyor. 30 Kasım 2020 güncel iş ilanlarında yayımlanan bilgilere göre toplamda 67 kişilik kontenjan açılan yeni bir başvuru kılavuzu yayımlandı.

Kıyı Emniyeti İş İlanları

Deniz sahasında ve denizciliğe dair karada memuriyet hizmetlerinde görevlendirilmek üzere yapılacak olan personel alımları için ilan edilen personel alımlarında; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü dahilinde görevlendirmeler yapılacak olup; asil olarak yapılacak olan memur alımlarının Beylerbeyi Mah. Abdullahağa Cad. No:16/A Üsküdar İstanbul / Türkiye adresinde görevlendirilmek üzere ilana çıkıldığı beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımları için toplamda yapılacak 67 kişilik görevlendirmeler için; 12 Deniz Trafik Operatörü alanında istihdam yapılacağı açıklandı. Ayrıca; 8 Deniz Trafik Operatörü alınacak olup; 20 kişilik kontenjan ile Kılavuz Kaptan, 5 kişilik kontenjan dahilinde 2. Kaptan, 6 kişilik kontenjan ile 2. Mühendis, 1 Büro Personeli ve 15 kişilik kontenjan dahilinde Gemici alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Süreci

İlgili ilan hem İŞKUR hem de 30 Kasım Resmi Gazetesi üzerinden yayımlandı. İlanın yayım tarihi olan bugünden itibaren başvuruların yapılması mümkün olup; adayların en geç 4 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru işlemleri İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden takip edilecek olup; ilan numaraları yayımlandığında sitemizde yer alan güncel personel alımı haberlerinden erişim sağlanması mümkün olacaktır.

Başvuru Şartları

İlgili alımlar için KPSS puan şartı aranmaktadır. En az önlisans mezunu olan adayların başvuru yapacakları görevlendirmeler dahilinde; Deniz Trafik Operatörü alımları için denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından birinden mezun olmuş olmak ve KPSS P1 puan türünden en az 60 puan alınmış olması gerekmektedir. Lisans mezunu olan adaylar görev yapabilecektir.

Kılavuz Kaptan alımları için alanında lisans mezunu, KPSS 60 almış olan adayların görevlendirmesi yapılacaktır.

2. Kaptan alımları için KPSS 60 puan şartı ile birlikte Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin güverte/deniz ulaştırma işletme, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerin birinden lisans düzeyinde mezun olmak şartı arandığı beyan edilmektedir.

2. Mühendis alımı için Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Makine Bölümü, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak şartı ile 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat, Lojistik, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik ,Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik alanlarında  mezun olan adaylar için 1 Büro Personeli alımı yapılacak olup; ayrıca herhangi bir önlisans programından mezun olmak şartı ile de 15 Gemici alımı yapılacağı beyan edilmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum