Kıyı Emniyeti KPSS 60 Puanla 81 İl Başvuru Kadrolu 28 İşçi Alımı

Kıyı Emniyeti KPSS 60 Puanla 81 İl Başvuru Kadrolu 28 İşçi Alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR resmi web sitesinde yayınlanan ilanlarda 4 unvanda kadrolu 28 işçi alımı yapılacağı açıklanmıştır. 81 il başvuru ile alınacak personeller için KPSS 60 puan şartı vardır.

İŞKUR resmi internet sayfasında yayınlanan ilanlara göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 unvanda KPSS 60 puanla kadrolu 28 işçi alınacaktır. İkamet şartı olmayan personel alımı için başvuru şartları ve sürece dair detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kıyı Emniyeti personel alımında başvuru nereye ve ne zaman yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 27 Ocak 2023 tarihine kadar İŞKUR üzerinden elektronik olarak, hizmet noktalarından şahsen ve Alo 170 hattını arayarak telefonla yapacaklardır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü hangi kadroda kaç kişi alıyor.

3 Uzakyol Birinci Zabiti, 5 Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti, 10 Gemici ve 10 Gemi Yağcısı alınacaktır.

Uzakyol Birinci Zabiti alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, En az Uzakyol Birinci Zabiti yeterliliğine sahip olmak, Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak.

Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, En az Uzakyol 2.Mühendis yeterliliğine sahip olmak, Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb) ve belgelere sahip olmak.

Gemici alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, Usta Gemici ya da üst yeterliliğe sahip olmak, Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb) ve belgelere sahip olmak.

Gemi Yağcısı alımı için Önlisans mezunu olmak, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, Yağcı ya da üst yeterliliğe sahip olmak, Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb) ve belgelere sahip olmak.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00007282791, 00007282809, 00007282830 ve 00007282841’dir.

Başvuru ekranı.

Tüm ilanlar için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum