Kıyı Emniyeti KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alımı Sınavı Açtı

Kıyı Emniyeti KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alımı Sınavı Açtı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilmek için kamu personeli alımı sınavı çatığını duyurdu. 23 Kasım 2020 resmi gazetede yayınlayarak başvuru almaya başladı. KPSS 60 puanla kamu personel alımına başvuracaklar için şartlar ve başvuru şekli

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 23 Kasım 2020 tarihli resmi gazete duyurusu ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Kıyı emniyeti personel alımı için başvuracaklara izleyecekleri yol ile birlikte başvuru şartları paylaşıldı.

BAŞVURU ŞEKLİNDE İZLENECEK YOL

Adaylar, ilanın Türkiye İş Kurumunca ilan edilmesi ile birlikte gerekli şartlara sahip olmaları halinde 5 (beş) gün içerisinde (iş kurumu 15 günlük süreçte yayınlayacak) Türkiye İş Kurumu açık iş ilanlar bölümünden elektronik ortamda ve/veya Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen başvuru yapabileceklerdir. Kılavuz içerisinde tüm detaylar yer almaktadır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) en az 60 (Altmış) ve daha üzeri puan almak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan adli sicil kaydı istenecektir.). 27/11/2020 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya erteletmiş olmak. Sağlık durumu bakımından, yurdun her tarafına giderek, her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görev yapmaya elverişli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak.

ÖĞRENİM DURUMLARI

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl lisans eğitimi veren ve bu okullara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki Yüksek Öğretim Kurumlarından birini bitirmiş olmak.

Kıyı Emniyeti Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvuru Kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum