KKK 2016 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

KKK 2016 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Ön Başvuruları Başladı. En Az İlköğretim Mezunları Arasından KPSS Şartı Aranmaksızın Başvuru Yapılacaktır.

Kara Kuvvetleri tarafından 2016 yılı sözleşmeli er alım kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan Kılavuzdaki bilgiler ışığında Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sizlere şartları özet olarak sunuyoruz.

Sözleşmeli er olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar), askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, (01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar) başvurabilecektir. Boy ve kilo oranları ekteki tabloda belirtilen değerler içerisinde olmalı. Yapılacak olan fiziki yeterlilik testi ve mülakatlarda başarılı olmak bir diğer şart.

Kimler sözleşmeli er olamaz: Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak.

Sözleşmeli er alımı için ön başvurular başlamış olup, Başvuru evraklarının incelenmesi, kayıt kabul faaliyetleri, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakatın icrası, 01 Ocak 2016 tarihinden sonra ilan edileceği duyuruldu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum