KKK 24 Bin Askeri Personel Alımı Başvurusu Devam Ediyor

KKK 24 Bin Askeri Personel Alımı Başvurusu Devam Ediyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 13 bin sözleşmeli erbaş ve 11 bin uzman erbaş olmak üzere toplamda 24 bin askeri personel alımı başvuruları devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 bin askeri personel alımına en az ilköğretim ve dengi okul mezunu adaylar

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 13 bin sözleşmeli erbaş ve 11 bin uzman erbaş olmak üzere toplamda 24 bin askeri personel alımı başvuruları devam ediyor.

Uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş alımları için son başvuru tarihi 1 Aralık 2017 olarak belirtildi. Başvurular Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Adaylara seçim aşamasında Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat yapılmaktadır, herhangi bir sınav yapılmamaktadır. 24 bin askeri personel alımı için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

13 Bin Sözleşmeli Erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olmak, 1 Ocak 2017 tarihi ile 25 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1992 ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar), boyu en az 164 cm olmak gerekmektedir.

 11 Bin Uzman Erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak (3 Mart 2014 tarihi ve sonrası terhis olmak), 1 Ocak 2017 tarihi ile 25 yaşını bitirmemek (1 Ocak 1992 sonrası doğanlar), en az 164 cm boya sahip olmak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum