KKK Astsubay Alımı Mart 2016

KKK Astsubay Alımı Mart 2016

23 Şubat 2016 Tarihi İtibariyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli ve Muvazzaf Astsubay Alımı Başvuruları Elektronik Ortamda Devam Etmektedir. Başvurular 8 Mart 2016 Tarihine Kadar Devam Edecektir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay alımı başvurusu devam ediyor. Sözleşmeli ve muvazzaf olarak iki grupta Astsubay alacak olan KKK başvuruları 8 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.

KKK Astsubay alımı şartları şöyle: iki yıllık meslek yüksekokulu bölümlerinden veya dört yıllık Fakülte yüksekokul ekte sayılan bölümlerinden mezun olmak. Öğrenciler için: 01 Ekim 2016 (dâhil) tarihine kadar mezun olduğunu belgeleyen mezuniyet belgesi diplomasını getirebilecek adayların başvuruları kabul edileceği açıklandı.

Erkek adaylar başvurabileceklerdir. Muvazzaf astsubaylar için dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler 01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlu olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler 01 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular olmak. Sözleşmeli astsubaylar için; dört yıl süreli yükseköğretimi bitirenler 01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlu olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler 01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlu olmak.

Adaylar aşağıda yer alan Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. KKK Astsubay alımı başvuruları, Başvuru kılavuzu ve tüm bilgiler internet sitesinden ulaşılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.