KKK Kadın ve Erkek Subay Alımı 2016

KKK Kadın ve Erkek Subay Alımı 2016

12 Şubat 2016 Tarihinde Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı Erkek ve Kadın Subay Alımı İçin İlan Yayınladı. KPSS Şartı Yok Başvuruları 12 Şubat - 03 Mart 2016 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde Sözleşmeli ve Muvazzaf Subay alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek. Başvurular 3 Mart 2016 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Muvazzaf (kadrolu) ve sözleşmeli subay alımı için; sınıf ve branşlara göre ekte belirtilen en az dört yıllık fakülte mezunu olanlar ilana başvurabilecektir. 01 Ekim 2016 (dâhil) tarihine kadar mezun olduğunu belgeleyen mezuniyet belgesi veya diplomasını getirebilecek adayların başvuruları kabul edilecektir.

Lisans düzeyinde mezunlar için 01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular. Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular. Uzman tabipliğe başvuranlar için 01 Ocak 1981 ve daha sonraki doğumlular. Asgari boy standardı erkek adaylar için 164 cm, bayan adaylar için 158 cm olarak belirlendi.
Her aday sırasıyla Kayıt Kabul, Ön Sağlık Muayenesi, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat testlerine tabi tutulacaktır.

Yazılı sınav; tabip, diş tabibi ve eczacı branşları için 13 Mart 2016 tarihinde Ankara’da, diğer tüm branşlar ise 03 Nisan 2016 tarihinde Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bayburt, Bolu, Burdur, Tekirdağ Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Balıkesir Edremit, Isparta Eğirdir, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gaziantep Islahiye, Isparta, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kıbrıs, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Osmaniye, Ankara Polatlı, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van sınav merkezlerinde yapılacaktır. FYO kaynaklı sınıfları (Mühendis, öğretmen, sağlık, veteriner) tercih eden adaylar Ankara’da sınava girecekleri açıklandı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum