KKK Uzman Erbaş Alımı 2016

KKK Uzman Erbaş Alımı 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 10 Eylül 2016 tarihinde Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı. KPSS şartı aranmaksızın en az lise mezunları ilana başvurabilecek. Başvurular 31 Aralık 2016 tarihinde sona erecek.

10 Eylül 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı 'nca personel alımı yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre Uzman Erbaş statüsünde binlerce personel alımı yapılacak. KKK Uzman Erbaş alımı başvuruları internet ortamında online olarak yapılacak. Başvuruların 31 Aralık 2016 tarihine kadar devam edileceği açıklandı.

KKK Uzman Erbaş alımı başvuru şartları: En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ve Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar)

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde 80 ve üzeri not almış olmak, Boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak, Güvenlik soruşturması uygun olmak, Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler ve ayrılanlar uzman erbaşlığa başvurabilirler.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar aşağıda belirtilen sınav aşamalardan geçecektir. Başvuru evraklarının incelenmesi kayıt kabul faaliyetleri, Yazılı sınav, Ön sağlık muayenesi, Fiziki yeterlilik testi, Mülakat, Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemlerinden geçecektir.

Halen görevde olan sözleşmeli erbaş ve erlerin uzman erbaşlığa başvuruları ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla (en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak), yayımlanan uygulama emri doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum