Kocaeli Üniversitesi Memur Alımı

Kocaeli Üniversitesi Memur Alımı

Kocaeli Üniversitesi 02 Mayıs 2017 Tarihinde Personel Alımı İlanı Yayınladı. Alınacak Personel için başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartlar ve Mezuniyet bilgilerine ulaşabilir başvuruda bulunabilirsiniz. İş İlanları Kariyer.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Tarafından  Yayınlanan İlan göre Hukuk Müşavirliğinde istihdam edilmek üzere 1 Kişi Avukat Olarak Alınacak Olup Başvurular 16 Mayıs 2017 Tarihinde Sona Erecektir. Adayların 2016 KPPSP3 Puan Türünden 70 Puan Almış Olması Gerekmektedir.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,  2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak, Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

Başvurucak adaylardan istenecek belgeler, Başvuru Formu, Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği, Üç adet vesikalık fotoğraf, KPSS sonuç belgesinin barkodlu bilgisayar çıktısı, Özgeçmiş, Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği belgelerin aslı ibraz edilmek kaydıyla Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığı’nca da onaylanabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların resmi kurumlarca onaylı olması gerekmektedir.

Başvurular Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına 02 Mayıs 2017 ile 16 Mayıs 2017 tarihleri arasında şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak Yapılacaktır.

Sınav için öngörülen süre içerisinde yapılan başvuruları inceleyerek adayların aranan şartları taşıyıp taşımadıkları, Başvuru İnceleme Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup, başvurusu kabul edilen adayların listesi Üniversitenin Resmi İnternet sayfasından yayımlanacaktır.

Aranılan şartları taşıyan adaylar, ilanda belirtilen KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılacak kadro sayısının beş katını geçmemek üzere, bir sıralama yapılarak yazılı sınava tabi tutulacaktır. Yazılı Sınav 06 Haziran 2017 tarihinde Saat 10:00 da Sözlü Sınav 16 Haziran 2017 Tarihinde Saat 14:00 de Üniversite Rektörlüğünde Yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.