Kooperatif Görevlisi ve Mühendis Alımları Başvuru Ekranı! KPSS 60

Kooperatif Görevlisi ve Mühendis Alımları Başvuru Ekranı! KPSS 60

Tarım Kredi Kooperatiflerine kooperatif görevlisi alımları ile ziraat mühendisi alımları kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. KPSS 60 puan şart ile yeni başvurulara dair detaylar bu haberimizde.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımları başvuru ilanı yayımlandı. Samsun ve Trabzon Bölge Birliklerine bağlı aşağıda tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı başvuruları, kontenjanları ve tüm süreç bu haberimizde.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK cezai hükümler, görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek gerekiyor.

KPSS ŞARTI

ÖSYM tarafından yapılmış olan 2020-KPSS (Lisans) sınavının KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor.

MEZUNİYET ŞARTLARI

İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve İktisadi İdari Bilimler vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen Fakültelerinden mezun olması gerekiyor.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Samsun Bölge için; başvuruda bulunacak adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Amasya, Ordu, Samsun ve Sinop) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması,

Trabzon Bölge için; başvuruda bulunacak adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekiyor.

KONTEJNANLAR

Samsun bölgesi için 9 kooperatif görevlisi alımı, Trabzon bölgesi için 7 kooperatif görevlisi alımı yapılacak.

Samsun bölgesi için 7, Trabzon bölgesi için 3 mühendis alımı olmak üzere TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNE toplam 26 kamu personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını 6 Ağustos 2021 tarihine kadar internet üzerinden yapabileceklerdir. Başvuru ekranına ve tüm detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum