Köprüköy Belediyesi Kadrolu Memur Alımı Yapacak! En Az Lise

Köprüköy Belediyesi Kadrolu Memur Alımı Yapacak! En Az Lise

Belediye personeli alımları kapsamında kadrolu statüde Erzurum Köprüköy Belediyesi için başvuru ilanı yayımlandı. Belediye memur alımı süreci ve tüm şartlar bu haberimizde yer alıyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 60 puan ile en az lise mezunu olmak üzere Erzurum İli Köprüköy Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek personeller için başvuru ilanı yayımlandı. Köprüköy Belediyesi Kadrolu Memur Alımı Yapacak! En Az Lise memur alımı başvuru süreci ve detaylar şu şekildedir:

Başvuru Süreci

Köprüköy Belediyesi memur alımı için adaylar başvurularını 20 – 25 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular e-posta adresine, şahsen veya posta ile yapılabilecektir.

Genel Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmaması, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması, Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması ile en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartları aranıyor.

Kontenjanlar ve Mezuniyetler

6 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni için Herhangi bir ortaöğretim kurumdan (lise veya dengi okul) mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme veya İktisat programlarının birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

1 Tekniker için Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Önlisans programından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

1 Mühendis için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum