Kopyayla Giren Memurlardan Maaşları Geri Alınacak mı

Kopyayla Giren Memurlardan Maaşları Geri Alınacak mı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2010 KPSS’de haksız yere atanan kişiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yeni çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu’ nun yaptığı açıklamalara göre yeni çıkartılan KHK’ de 2010 KPSS’ yle haksız yere giren memurların maaşlarını geri ödemesi hakkında bir madde olmadığını belirtti.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası çok sayıda memur görevinden uzaklaştırılmış, binlerce üst rütbeli asker tutuklanmıştı. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da pazartesi günü yaptığı açıklamalarda, 2010 KPSS’yle haksız bir şekilde memuriyete giren adayların memuriyetten uzaklaştırılacaklarını dile getirmişti.

Süleyman Soylu da gazetecilerin soruları üzerine bu konuda değindi. Çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile kopyayla giren memurların memuriyetinin sona ereceğini fakat bu kişilerin aldığı  maaşları geri ödemesiyle ilgili bir çalışma olmadığını söyledi. Böyle bir çalışma yapılmamasının sebebini de sonuçta o kişilerin orada çalışıp görevlerini yaptıklarını dile getirdi.

Tabi ki bu kişiler hakkında para cezasının olmaması cezai işlemler yapılmayacağı anlamına da gelmez. Bakan Soylu’nun açıklamalarına göre tespit edilenler memurluktan atılacaklar ve haklarında cezai işlemler uygulanacaktır dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum