Koronavirüs Aşı Randevu Başvuruları Alınmaya Başladı

Koronavirüs Aşı Randevu Başvuruları Alınmaya Başladı

Son yapılan açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı ardından bu Perşembe veya Cuma günü için aşılama sürecinin başlayacağını belirtmişti. Bugün de aşı için randevular alınma başladı. İşte ilk aşılacaklar.

Koronavirüs aşı randevuları sistem üzerinden online veya telefon ile alınmaya başladı. Öncelikli gruplar için ilk randevular alınmaya başladı. Koronavirüs aşıları için MHRS sistemi üzerinden veya ALO 182 ile randevu alınabilecek. Öncelikle e-Nabız sistemi üzerinden veya MHRS randevu sistemi üzerinden aşı ile ilgili olarak öncelik durumunuzu öğrenebileceksiniz.

Öncelikli Gruplar İçin Aşı Randevuları

Öncelikli gruplar, koronavirüs aşıları için Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden alınacak randevu ile başvuruların alınmaya başladığını belirtti. Bu kapsamda sürekli olarak ilk önceliğin bilindiği üzere sağlık çalışanları için olduğunu belirtmek isteriz ve şu anda MHRS sistemi üzerinden veya ALO 182 ile sağlık çalışanları için aşı randevu talebi oluşturulabilir.

asilama.jpg

Aşı İçin Ne Zaman Randevu Alabilirim?

Vatandaşların en çok sorduğu sorular arasından aşılama takvimi ile ilgili olarak ne zaman randevu alınabileceği. Şu an için Koronavirüs aşı randevuları sağlık çalışanları için veriliyor. Daha sonra da riskli gruplar için olacak. Peki sıranın size geldiğini nasıl öğrenebileceksiniz? MHRS sistemine her vatandaş aşı randevu bilgisini öğrenmek için giriş yaparak kendisine sıra gelip gelmediğini ve öncelik durumunu sorgulayabilecek.

Aşı takvimi ile ilgili olarak öncelikli grupta değilseniz durumunuzu daha sonra ilk risk grubunda olan vatandaşlar sistem üzerinden bağlı oldukları Aile Sağlık Merkezleri, tüm kamu, özel ve üniversite hastanalerinden randevu alabilecek. Aynı zamanda vatandaşlar aşı için risk grubunda olup olmadığını da sistem üzerinden öğrenebilecek.

Aşı İçin Vatandaşlar Ne Zaman Randevu Alacak

Aşı olacak vatandaşlar ise bu birimlere MHRS üzerinden alacakları randevuyla başvuracak. Şu an sadece MHRS ( Merkezi Randevu Sistemi) kamu hastaneleri ile Aile sağlığı, tüm özel hastaneler ile üniversite hastanelerinde uygulanmaya başladı. Öncelik durumunuza göre MHRS üzerinden girip sorgulama hemen şimdi de yapabilirsiniz.

Öncelik gruplarına göre aşılama olup olmayacağınız ve ne zaman hangi grupların aşılanacağını da haber bültenlerimizden takip edip ondan sonra sistemden sorgulama yapabilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.