Korucu Alımı 2023 Güncel Başvuru İlanı Yayımlandı! Kadın-Erkek Başvuru

Korucu Alımı 2023 Güncel Başvuru İlanı Yayımlandı! Kadın-Erkek Başvuru

Kulp Kaymakamlığı Güvenlik Korucusu Alımı İlanı yayımlandı. 2023 yılı güvenlik korucu alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte korucu olmak için gerekli bilgiler.

2023 yılı güvenlik korucusu alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Kulp ilçesi mülki sınırları içinde Mahallelerde azalan Güvenlik Korucusu sayılarının takviye edilmesi maksadıyla; Ayhan Mahallesinde oniki kişilik Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı duyuruldu. İşte korucu olmak için şartlar ve tüm detayların yer aldığı yazımız.

Korucu alımı başvuru tüm şartları

Türk vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak, En az ilkokul mezunu olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasından hüküm giymemiş olmak, Hali hazırda görevlendirileceği mahallede (GK) alım ilanı başlangıç tarihinden önce ikamet ediyor olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıî hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak. örgüt propagandası yapmamış olmak, Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak şartları var.

Güvenlik korucusu alımı başvuru belgeleri nelerdir?

Askerlik görevini yapmış yada 1111 sayılı Kanuna göre muaf olduğuna dair belge, Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, Diploma sureti, İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınmış belge, Güvenlik Koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir Sağlık Kurulu Raporu, Son bir yıl içerisinde çekilmiş 6 adet Biyometrik fotoğraf, Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, Adli Sicil Belgesi, Görevlendirileceği mahallede ikamet ettiğini gösteren Yerleşim Yeri Belgesi, Fiziki Yeterlilik Testine Katılmasında Sakınca Olmadığına Dair Sağlık Raporu isteniyor.

Güncel personel alımı başvuru süreci

Güvenlik korucusu alımları kapsamında müracaatlar 16 Ocak 2023 - 26 Ocak 2023 günü saat: 17.00'ye kadar dilekçe ve istenen belgeler ile Kulp İlçe Jandarma Komutanlığına şahsen yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
52 Yorum