KOSGEB KPSS Şartsız Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı

KOSGEB KPSS Şartsız Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı

KOSGEB tarafından kamuilanda yayınlanan ilanda KPSS şartsız yüksek maaşla sözleşmeli personel alınacağı açıklandı.

Kamuilan sayfasında yayınlanan ilana göre Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli 3 Bilişim Personeli alınacaktır. Personel alımında İkamet ve KPSS şartı yoktur.

Alınacak personellerin unvanları

2 Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı.

KOSGEB personel alımı için başvuru süresi

Adaylar başvurularını 12 Kasım 2021 tarihine kadar yapacaklardır.

bilisim-2.jpg

KOSGEB personel alımı için başvuru nereye yapılacak

Adaylar başvurularını kurum internet adresinde bulunan Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formunun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA adresinde bulunan KOSGEB Başkanlık Binası Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına şahsen/posta/kargo ile adresine yapacaklardır.

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için adaylarda aranan ortak nitelikler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak.
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Yukarıda sayılanların dışında Mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda tecrübeli olmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasında olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.