KOSGEB Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Şubat Ayı Yeni Memur Alımı Yapacak

KOSGEB Yüksek Maaşlarla KPSS Şartsız Şubat Ayı Yeni Memur Alımı Yapacak

KOSGEB bünyesinde çok yüksek maaşlarla olmak üzere kamu personel alımı açıklandı. KOSGEB memur alımına kimler başvurabilir? Sürece dair tüm detayları ve başvuruları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli sınav duyurusu yayımlandı. KPSS zorunluluğu yok bu kapsamda KPSS puanı olmayan tüm adaylar 70 olarak baz alınacak.

KOSGEB memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınacak. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak şartları var.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca yukarıdaki bölümlerin dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezunlar da başvurabilecek.

Memur maaşları ve kontenjanları

KIDEMLİ YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (4 Kişi-Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar),

KIDEMLİ VERİ TABANI UZMANI (1 Kişi-Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katına Kadar),

YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (4 Kişi-Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar),

SİSTEM UZMANI (1 Kişi -Tam Zamanlı-Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar),

BİLGİ GÜVENLİĞİ UZMANI (2 Kişi - Tam Zamanlı - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına Kadar? Alımı yapılacak. 2023 Ocak ayı itibarıyla en düşük sözleşmeli bilişim personeli maaşı 21.160 TL oldu. Bu ilanda 2 ve 3 kat olmak üzere maaşlar yer alıyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

KOSGEB bünyesinde memur alımı için adaylar, başvurularını 13 Şubat 2023 - 24 Şubat 2023 tarihleri arasında online olarak yapabileceklerdir. İşte başvurulara dair tüm detayların yer aldığı kılavuz:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kosgeb-memur-alimi.20230124193338.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.