KPSS 2016 Merkezi Atama Alan Dışı Tercih Yapabilirmiyim

KPSS 2016 Merkezi Atama Alan Dışı Tercih Yapabilirmiyim

ÖSYM 'nin yaptığı 2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim branş sıralamaları açıklamasının ardından milyonlarca adayın merak ettiği soru: KPSS 2016 Merkezi Atama Alan Dışı Tercih Yapabilirmiyim.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak memur adayları için Kamuya yapılan her türlü alımları sitemizde sizler için bir araya getiriyoruz. Memur adayları bilmelidirler ki memur olmak için sadece merkezi atamalar yok. Adaylar alternatif olarak Açıktan kamu personeli alım ilanlarına başvurarakda memur olabilirler. Tüm açıktan alımları sizler için günlük olarak sunuyoruz.

ÖSYM tarafından 21 Aralık 2016 ile 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Merkezi Atama tercihleri öncesinde milyonları ilgilendiren bir paylaşımda bulunuldu. Bu duyuruda Önlisans ve Ortaöğretim mezunları için branş sıralamaları açıklandı. Bu açıklamanın ardından sitemizin Facebook mesajlar bölümünden bu konuda bir çok soru aldık. En çok aldığımız soru ise: "KPSS 2016 Merkezi Atama Alan Dışı Tercih Yapabilirmiyim" oldu. Sizler için bu konuyu izah edelim.

KPSS 'de kendi alanınız dışında da alanları tercih edebilirsiniz. 2016-2 KPSS tercih kılavuzunda görebileceğiniz gibi ortaöğretim mezunları "2001" nitelik kodu ile belirtilen, önlisans mezunları "3001" nitelik kodu ile belirtilen ve lisans mezunları da "4001" nitelik kodu ile belirtilen kurumları da tercih edebilirler.

Ancak bu nitelik kodunu isteyen kurum bunun yanında başka bir nitelik kodu da istemişse adaylar bu nitelik kodlarını da karşılamak zorunda. Yani yine 2016-2 kpss tercih kılavuzunda bu nitelik kodlarına denk gelen sertifika türü belgeleri karşılamak zorundadır. Aksi halde atamaları iptal edilir ve 1 sene boyunca atanma hakları ellerinden alınır.

2016 KPSS Ortaöğretim Lise ile Önlisans Branş Bazında Sıralamaları Açıkladı haber için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum