KPSS 2016 Sonucunda Nasıl Devlet Memuru Olurum

KPSS 2016 Sonucunda Nasıl Devlet Memuru Olurum

Milyonlarca Adayın Beklediği Açıklama ÖSYM 'den Geldi. Şimdi Adayların Aklındaki Soru 2016 KPSS Ortaöğretim (lise) Sınav Sonucuna Göre Nasıl Devlet Memuru Olurum.

Milyonlarca Adayın Beklediği Açıklama ÖSYM 'den Geldi. Şimdi Adayların Aklındaki Soru 2016 KPSS Ortaöğretim (lise) Sınav Sonucuna Göre Nasıl Devlet Memuru Olurum.

Tüm adayların bilmesi gereken en önemli husus iki türlü atama şekli vardır. Birincisi ÖSYM tarafından yapılan KPSS yerleştirme tercihleri ile merkezi atamalar. Merkezi atamalara şartları taşıyan tüm adaylar tercih yaparak önce başvuruda bulunur; sonrasında en yüksek adaydan başlanarak atananlar direk açıklanmaktadır. Merkezi Atamalar 2016 yılı için 21 - 30 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Açıktan atama ise; Devlet kurumlarının tamamının kendi mevzuatlarına uygun olarak personel alımlarını yapacağını duyurması ile süreç başlamaktadır. Başvurular alındıktan sonra genellikle yazılı veya sözlü (mülakat) sınavı yapılmaktadır. Açıktan atamaya yayınlanan ilanda belirtilen şartları taşıyan herkes başvuru yapabilmektedir.

Ayrıca ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunlarının her zaman bir sonraki sınava hazırlanmaları gereklidir. KPSS sınavı ortaöğretim (lise) ve önlisans düzeyinden çift yıllarda iki yılda bir, lisans düzeyinde her sene yapılmaktadır. Adayların yaygın olarak yaptığı hata ise; “nasıl olsa yüksek puan aldım atanırım” olmaktadır. Sizlere önerimiz bilgilerinizi sürekli olarak taze tutmanız ve bir sonraki sınavlara hazırlanmanız.

Ortaöğretim (lise), Önlisans ve Lisans mezunlarının devlet memuru olabilmeleri için: KPSS 90 ve üzeri puan alanların her zaman iyi bir atama tercihi yapmaları için destek almaları gereklidir. Daha az puan alan adayların ise okudukları okulda bilgisayar dersi yoksa eğer ayrıca bilgisayar sertifikası, Ehliyet, Kalorifercilik, Aşçılık gibi belgeleri almalılar. Zira Adalet Bakanlığı, Yargıtay, Danıştay gibi kurumlar büyük çaplı açıktan personel alımları yapmaktalar. Çoğu aday bu ufak ayrıntılardan dolayı bu sınavlara başvuru yapamamaktadır.

Katiplik alımlarına başvuracak adayların sürekli olarak daktilo çalışmaları gereklidir. Burada en büyük kazanım yüksek oranda hatasız doğru vuruş yapmak olacaktır. Ne kadar yüksek oranda yazı yazabilirlerse o kadar rakiplerinin önüne geçme fırsatı yakalamış olacaklar.

Yaş şartlarına takılmayanlar için Askeri alımlarda önemli bir seçenek, en az ilköğretim mezunları için sözleşmeli er, en az lise mezunları için uzman erbaş, en  az önlisans mezunları için astsubay, lisans mezunları için ise subay alımları KPSS şartsız yapılmaktadır. Bu ilanlara ulaşmak için tıklayınız.

İlköğretim ve ortaokul mezunu olan devlet memuru adaylarının ise aşçılık, terzilik, berberlik, kalorifercilik, kasaplık…. Gibi bir çok belgeyi ellerinde bulundurmaları gereklidir. İlköğretim ve ortaokul mezunları için işçi alımı sayfamızı ziyaret etmelerini öneririz. İşçi alımı sayfası için tıklayınız.

Tüm adayların yayınlanan ilanları incelemeleri şartları taşımaları halinde başvuru yapmaları gereklidir. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak günlük olarak iş ilanlarını sizlere ulaştırıyoruz. Bu ilanları takip ederek alımlardan ilk haberdar olarak başvuruları kaçırmadığınız gibi yazılı ve sözlü sınavlara hazırlık için zaman kazanabilirsiniz.

2014 KPSS puanlarıyla atamalar en son kaçta kapattı, 2016 en düşük puanlı memurluklar hangileri, hangi kurum kaç puanla memur aldı tüm detaylar özel haberimizde tüm puanlar için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum