KPSS 2016 Tercih Sıralamasına dikkat

KPSS 2016 Tercih Sıralamasına dikkat

KPSS 2016 Ortaöğretim sınav sonuçları 09 Aralık 2016 açıklandı. Doğru sıralama ve tercihlerle sizde memur olabilirsiniz. Haberin detayında

KPSS 2016 Ortaöğretim sınav sonuçları 09 Aralık 2016 açıklandı. Doğru sıralama ve tercihlerle memur olabilirsiniz. Bu sene memur alımlarının çok olması sebebiyle yaklaşık 3 milyon 500 bin kişi KPSS ortaöğretim sınavına girdi.

KPSS sınav sonucunun açıklanması ile birlikte öğrenci adaylarımız doğru tercihle memur olabilirler. Ortaöğretim KPSS tercihlerinde öncelikle atanabilecek bölümler şöyle: Sosyal Hizmet Bölümleri, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Çocuk Gelişimi, Veterinerlik, Beslenme ve Diyetik, Sağlık ile İlgili Bölümler ve Mütercimlik mezunları daha kolay atanabilirler. Bu bölüm mezunları Ortaöğretim KPSS en yüksek puandan başlayarak en düşüğüne kadar atanmaları söz konusudur. Ancak tercih ederken ve sıralama yapılırken araştırmak daima önemli bir yol haritasıdır.

KPSS 2016 Ortaöğretim sınavına girip 70 puan üzeri alan adaylarımız Kütüphanecilik ve Arşiv memurluğuna bakmaları gerekmektedir. Çünkü Kütüphanecilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dökümantasyon ve Enformasyon ve Arşivcilik bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Bu bölümden başvuracakların adaysayısı az olduğundan 70 puanın altına inmektedir.

Kpss 2016 ortaöğretim sınavına girmiş olma şartı aranmaktadır. Sağlık memurluğu ve Ebe tercihlerine adaylarımızın dikkatli bakmaları gerekli Çünkü Ortaöğretim kurumlarının Ebelik veya Ebelik Hemşirelik Bölümünden mezun olması ve Sağlık memurluğu ilgili bölümlerinden mezun olma koşulu yeterli gelmektedir.

Teknisyenlik alımlarında KPSS Ortaöğretim sınavına girmiş olması şartı bulunmaktadır. Ancak bu kadrolara girebilmek için öncelikle aranan niteliklerde yer alan bölümlerden mezun olunması gerekmektedir.

Öncelikle adaylarımız araştırmadan tercihlerde bulunmamaları çok önemlidir. 2016 Ortaöğretim KPSS Tercih kılavuzu açıklanınca siz takipçilerimiz için yayınlanacak olup sitemizden açıklamalar ve alımlarla ilgili takibi sağlayabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.