KPSS 2016 Yerleştirme Takvimi Ne Zaman Açıklanacak

KPSS 2016 Yerleştirme Takvimi Ne Zaman Açıklanacak

Milyonlarca Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur Adayının Gözü ÖSYM Tarafından Açıklanacak Olan KPSS 2016 Yerleştirme Takvimine Çevrilmiş Durumda. 2016 KPSS Yerleştirme Takvimi Ne Zaman Belirlenecek.

Lise, Önlisans ve Lisans mezunlarının, B gurubunda 2014 yılında yapılan sınav sonuçları ile yapılan merkezi atama bekleyen memur adaylarını bir hayli üzmüştü. 2014 ve 2015 yıllarında yapılan atamalarda merkezi atamalara çok az kadro ayrılması nedeniyle milyonlar hayal kırıklığına uğramıştı.

Devlet Personel Başkanlığı geçtiğimiz yılsonunda yaptığı açıklamada 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile 2016 yılında bir merkezi atama daha yapacağını belirtmişti. Peki, ÖSYM Başkanlığı 2016 KPSS Yerleştirme takvimi ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Tarafından Ocak ayı içerisinde, yani Ocak ayının son haftasında 2016 KPSS yerleştirme takvimi açıklanacaktır. Yerleştirme takvimi ile belirlenecek olan 2014 puanıyla yapılacak son atama olan, 2016 ilk atamalarına kaç kadro ayrılacağını Devlet Personel Başkanlığı açıklayacak olup, ÖSYM ‘nin açıklayacağı takvime göre yapılacaktır. Önce kurumlardan kadro talepleri bir araya getirilecek daha sonra yerleştirme takvimine uygun olarak kadrolar ilan edilecektir.

Atama bekleyen milyonlarca memur adayının dört gözle beklediği yerleştirme takvimi ve kadro dağılımları yayınlandığı anda burada olacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.