Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı 2016

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı 2016

31 Aralık 2015 Tarihinde Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Muvazzaf, Sözleşmeli Subay ve Sağlık Grubu Subay Alımı İçin İki Ayrı İlanla Başvuruların Başladığını Açıkladı.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı 31 Aralık 2015 tarihinde subay alımı için 2 ayrı ilan yayınladı. Alımlar Muvazzaf, Sözleşmeli Subay ve Sağlık Grubu Subayı olarak gerçekleştirilecektir. Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Sağlık grubu subayı alımı başvuruları 07 Mart 2016 Saat: 08.00 ‘de, muvazzaf, sözleşmeli subay alımı başvuruları 08 Şubat 2016 Saat: 08.00 de sona erecektir.

Subay alımı için: yirmi yedi (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimlerini tamamlamış olanlar için otuz iki (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar) yaşından büyük olmamak. En az 168 cm. en fazla 210 cm. boyunda olmak ve belirtilen boy-kilo standartları içinde olmak. İlan metninde yer alan Tablo 1 deki üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Sağlık Grubu Subayı alımı için: Göğüs Hst. Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı, Ortopedi Uzmanı, Ruh sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Radyoloji Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Genel cerrahi Uzmanı, Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı dallarından birini kendi nam ve hesabına bitirmiş olmak, Diş Tabibi, Eczacı ve Pratisyen Tabip ile ilgili olarak da üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun olmak şart. Ayrıca Uzman Tabipler için, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz beş (01 Ocak 1980 ve daha sonra doğanlar) yaşından büyük olmamak. Eczacı, Diş Tabibi ve Pratisyen Tabipler için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar) yaşından büyük olmamak şartları yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.