KPSS 2017/5 ile Yerleşen Adaylara Önemli Duyuru

KPSS 2017/5 ile Yerleşen Adaylara Önemli Duyuru

KPSS 2017/5 ataması kapsamında toplamda 12 bin 500 sağlık personelinin yerleştirmesi yapıldı. Yerleştirmesi yapılan adayın göreve başlaması için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı duyuru gereğince bazı koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Sağlık Bakanl

2017/5 KPSS kapsamında toplamda 12 bin 500 sağlık personelinin yerleştirmesi yapıldı. Adayların göreve başlaması için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı duyuru gereğince bazı koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

Yerleştirme işleminin tamamlanması ve atama işleminin yerine getirilmesi için güvenlik araştırması ve arşiv soruşturmanın yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda aşağıda belirtilen belgelerin gereken adreslere teslim edilmesi gerekmekte ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının Personel Bilgi Sistemi (PBS) aracalığıyla doldurulması gerekmektedir.

28 Haziran 2017 tarihinden itibaren KPSS 2017/5 kapsamında yerleştirilmesi Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na ve Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’na gerçekleşen adaylar, Personel Bilgi Sistemi üzerinden edindikleri güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu fotoğraf yapıştırıp imzaladıktan sonra il sağlık müdürlükleri, halk sağlığı müdürlükleri ve genel sekreterlik yetkililerine onaylatması gerekmektedir. Onay işleminden sonra 3 Temmuz 2017 tarihine kadar belirtilen adreslere şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı kapsamında taşra teşkilatlarına yerleştirmesi yapılan adaylar il sağlık müdürlüğüne, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kapsamında taşra teşkilatına yerleştirmesi yapılan adaylar kamu hastanelerine birliği genel sekreterliklerine belgeleri teslim etmesi gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.