KPSS 2017/6 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

KPSS 2017/6 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

KPSS 2017/6 kapsamında 1.300 personel alımı için 20 Haziran 2017 tarihinde başlayan başvurular 29 Haziran 2017 23.59’da sona erdi. Başvuruların sona ermesiyle birlikte yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte ÖSYM kılavuzunda

KPSS 2017/6 kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kapastro Genel Müdürlüğü’ne 813 kişi tekniker ve 487 kişi büro personeli olmak üzere toplamda 1.300 personel alımı gerçekleştirilecek.

2017/6 KPSS yerleştirme başvuruları için 2016 KPSS puanları dikkate alındı. Adayların tercih yapabilmesi için ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puan türüne ihtiyaç duyuldu. Başvuru yapmak isteyen adayların en az 60 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuruların sona ermesiyle birlikte yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte ÖSYM’nin 2017/6 Kılavuzunda yer alan yerleştirme ve yerleştirme sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar:

ÖSYM tarafından 1.300 sözleşmeli pozisyona yerleştirmeler merkezi olarak gerçekleştirilecektir. Yerleştirme işlemlerinde aynı puan almış olan adaylar için mezuniyet tarihine ve yaşa bakılacaktır. Önce mezun olmuş daha önceliklidir. Mezuniyet tarihi de aynıysa yaşı büyük olan adaya öncelik tanınacaktır. Yerleştirme işlemi esnasında KPSS 2017/6 kapsamında aranan nitelikler ve adayın nitelikleri incelenecek olup en ufak bir uyumsuzlukta adayın başvurusu iptal edilecektir.

Yerleştirme sonuçları için ÖSYM 2017/6 KPSS kılavuzunda herhangi bir sonuç tarihi belirtilmemiştir. Fakat diğer KPSS ilanları ve sonuç tarihleri incelendiği zaman yaklaşık olarak 3 haftada (10-18 gün aralığında) açıklanması beklenmektedir. Yerleştirme sonuçları açıklandığı zaman adaylar, TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifreleri ile birlikte ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yerleştirme sonuçlarını sorgulayabileceklerdir.

Yerleştirme sonrasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde teslim edilecek belgeler ve bu belgelerin nereye ne zaman teslim edileceği yayınlanacaktır. Yerleştirme sonuçları üzerinde inceleme isteklerinin olması dahilinde adaylardan inceleme işlemi için 5 TL alınacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.