KPSS 2021/2 Kadrolu Memur Alımı İçin İlk Süreç Başladı

KPSS 2021/2 Kadrolu Memur Alımı İçin İlk Süreç Başladı

KPSS Merkezi ataması kapsamında 2021 yılı 2. Atama süreci başladı. İşte KPSS atama tercih tarihleri ve ilk sürece dair tüm detaylar.

Milyonlarca LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu adayının gözü bu haberde. KPSS merkezi ataması 2. Dönem için başlıyor. KPSS 2021/2 merkezi atama tercihleri öncesinde ilk süreç başladı. Adayların ne yapması gerekiyor. Kurumlar ne yapacak? Tüm detaylar ve KPSS atama tarihleri bu yazımızda.

merkezi-atama-osym.jpg

KPSS 2021/2 tercihleri ne zaman olacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS ikinci ataması kapsamında KPSS 2021/2 tercih kılavuzu ÖSYM’de bu tarihte yayımlanacak. Adaylar başvurularını 22-29 Aralık 2021 tarihlerinde yapacaklar. Tabi bu sürece gelene kadar tercih kılavuzu ve kontenjanların oluşması için ilk sürece girildi. İşte detaylar:

memur-alimi-001.jpg

KPSS merkezi atamasında ilk süreç başladı

KPSS 2021/2 merkezi memur alımında adaylar tercih kılavuzuna odaklandı. Ancak kılavuzun şekillenmesi ve ÖSYM’de yayımlanması öncesinde kurumlar kamu personel alımı taleplerini Çalışma Bakanlığına bildirecek. Kamu e-Uygulaması üzerinden online olarak hangi kurum ne kadar ve hangi unvanlarda personel ihtiyacı olduğunu bildirecek.

Talepler 4 Ekim - 19 Kasım 2021 tarihlerinde olacak

Bu aşamada milyonların sesini duyurması çok önemli. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylara adil ve yüksek kontenjan verilmesi için yorum ve paylaşımlarınızı yaparak konunun gündemde olmasını sağlayabilirsiniz.

memur-alimlari.jpg

KPSS atamaları nasıl yapılıyor? (KPSS 2021/2)

KPSS Merkezi Yerleştirmeleri “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde yapılmaktadır. Tüm kurumlara atamalar kadrolu statüde ve mülakatsız olarak gerçekleştirilmektedir.

YORUM ve PAYLAŞIMLARINIZLA KPSS merkezi atamalarında yüksek kontenjan taleplerinizi gerek branşlar gerekse kurumlar bazında yazabilirsiniz.

  • Hangi kurum ne kadar atama yapması gerekiyor?
  • Yıllardır sıfır atama verilen kontenjanlar hangileri?

Yorum ve paylaşımlarınızla bu sorulara cevap verebilir ve haberin gündem olması için destek verebilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
162 Yorum