KPSS 2021/2 Merkezi Atama Kadro Talepleri İçin Ek Süre Verildi

KPSS 2021/2 Merkezi Atama Kadro Talepleri İçin Ek Süre Verildi

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından online olarak ne kadar memur alımı istendiğine dair kadro talepleri iletiliyor. 19 Kasım'da biten süre uzatıldı.

KPSS merkezi atama tercih kılavuzundaki kontenjanların belirlenmesi için 19 Kasım'daki süre tamamlanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı SBB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının kadro talepleri 25 Kasım'a kadar uzatıldı.

Kadro talepleri ne anlama geliyor?

Tüm kamu kurum ve kuruluşları her merkezi atama öncesinde online olarak uygulama üzerinden ne kadar memur alımı talep ettiklerini tüm branşla ve unvanlar bazında bildiriyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından da kontenjanlar dahilinde 2021/2 tercih kılavuzu ÖSYM'de açıklanacak.

merkezi-atama.jpg

KPSS 2021/2 tercih kılavuzu

Kamu kurum ve kuruluşlarının bildirecekleri ve talep edecekleri memur alımı kontenjanları çok önemli. Hangi kurum ne kadar kontenjan için başvuru yapacak. KPSS tercih kılavuzunda ne kadar yer bulacak 2021 yılı bütçesi dahilinde gerçekleşecek. Adayların beklentisi bir çok kurum için ve unvan için yetersiz kontenjanların artırılması!

KPSS merkezi atama ne zaman?

KPSS 2021/2 tercihleri 22 Aralık ile 29 Aralık 2021 tarihlerinde olacak. ÖSYM'de tüm kurumlara veya unvanlara verilecek kontenjanlar ve kadrolar açıklanacak.

Yorum ve beklentilerinizi bu haberimize hemen yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
59 Yorum