KPSS 2022/1 Ataması Öncesi Lisans MYO Lise Branş Sıralamaları Güncellendi

KPSS 2022/1 Ataması Öncesi Lisans MYO Lise Branş Sıralamaları Güncellendi

ÖSYM’de 2020 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi. 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS güncel branş sıralamalarınızı hemen öğrenebilirsiniz. İşte detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’de 2020 yılı KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim alanlarında olmak üzere Branş Bazında Sıralamaları güncellendi. Adaylar KPSS branş sıralamalarını nasıl öğrenecek? İŞ İLANLARI KARİYER olarak 2020 KPSS branş sıralamalarını 2022/1 KPSS merkezi atama öncesi son ve güncel sıralamalara dair gerekli bilgileri bu yazımızda hazırladık.

KPSS branş sıralaması nasıl öğrenilir?

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendiği bilgisi ÖSYM’den geldi. Adaylar branş sıralamalarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar, ÖSYM’nin AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını hemen öğrenebilirler.

Lise, önlisans, lisans sıralamaları nasıl hazırlandı?

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacağı belirtildi.

KPSS branş sıralamaları ile ilgili olarak her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB branş sıralamalarındaki puan türleri

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. MEB tarafından öğretmenliğe atanacakların sıralamaları alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, Talim Terbiye Kurulu kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir.

KPSS branş sıralamaları.

Branş bazında sıralamalar hakkında teknik açıklama.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum