KPSS 2022/1 Lise Önlisans Lisans Kadrolar Belirleniyor (Tüm Kamu Kurumları)

KPSS 2022/1 Lise Önlisans Lisans Kadrolar Belirleniyor (Tüm Kamu Kurumları)

2022 yılı merkezi atamaları kapsamında ilk süreç devam ediyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri olmak üzere online olarak kadrolu memur alımı talepleri alınıyor. İşte detaylar.

Milyonlarca Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS adayı LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu adayın gözü kulağı 2022 yılı merkezi atama ile memur alımlarında. Son yıllarda düşük kontenjanların bir nebze olsa da pandemi sonrasında artması bekleniyor. Son iki yıl salgının da etkisiyle kamu personeli atamalarında merkezi KPSS tercihlerinde kontenjanlar oldukça düşüktü. 2022 yılının milad olması ve kontenjanların çok ciddi sayıda artması en büyük beklenti.

Tüm kurumlar kadro taleplerini iletiyor

KPSS 2022/1 için ilk süreç geçtiğimiz ay başlamıştı. Tüm kamu kurum ve kuruluşları kadrolu, mülakatsız memur alımı taleplerini online olarak Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına iletiyor. Büyük kamu kurumları taleplerini, ne kadar memur alımı ihtiyacı olduğunu ve kaç memur alımı için talep ileteceklerini online olarak sistem üzerinden bildiriyor.

Kadro talepleri 22 Mayıs’ta sona erecek

Kamu kurum ve kuruluşları Cumhurbaşkanlığına kadro taleplerini 22 Mayıs’a kadar iletecekler ve 2022 yılının ilk merkezi ataması için artık gözler tercih kılavuzunda olacak. Adaylar daha önce de belirttiğimiz üzere kontenjanların adil ve en yüksek sayıda olmasını bekliyor ve talep ediyor.

KPSS 2022/1 başvuruları ne zaman?

KPSS 2022/1 tercih başvuruları ise 30 Haziran ile 7 Temmuz 2022 tarihleri arasında olacak. KPSS 2021/2 atamasındaki son kontenjanlar şu şekildeydi: ortaöğretim 87, önlisans 622, lisans 1680 kadro verilmişti Adaylar bu atamada yüksek kontenjan bekliyor. Sürece dair gelişmeler oldukça hem siz adayların taleplerini hem de konuyu gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Sizler de Hemen bu haberimize yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
31 Yorum