KPSS 2023/1 Merkezi Atamada İlk Süreç Başladı! Kadrolu Memur Alımları

KPSS 2023/1 Merkezi Atamada İlk Süreç Başladı! Kadrolu Memur Alımları

KPSS 2023/1 merkezi atama takvimi çerçevesinde ilk süreç başladı. Mülakatsız memur alımları öncesinde gerekli iş ve işlemleri ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

2023 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre yapılan merkezi yerleştirmelere ilişkin 2023 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi daha önce açıklanmıştı. Bugün itibarıyla da merkezi atama kontenjanlarının belirlenmesi noktasında ilk süreç başladı. KPSS 2023/1 merkezi atama süreci, detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık.

KPSS 2023/1 atama takvimi işlemeye başladı

KPSS 2023/1 merkezi atama başvuruları kapsamında ilk süreç başladı. Tüm kamu kurumları merkezi atama kapsamında kadro taleplerini 26 Mayıs 2023 tarihine kadar sisteme girmeleri gerekecek. Bu süreç sadece kurumlar tarafından yapılacak ve adaylar için herhangi bir iş ve işlem bulunmuyor.

Öte yandan adaylar 2023 yılı ilk merkezi atama döneminde yüksek kontenjan talepleri de tüm kamu kurum ve kuruluşları bazında devam ediyor. KPSS merkezi atama ile mülakatsız memur alımları olduğundan adaylar tüm kurum atamalarının bu şekilde yapılmasını da ayrıca talep ediyor.

Merkezi Atama İşlemleri ve Tarihleri

ÖSYM’de 2022 yılı KPSS 1. dönem başvuruları kapsamında KPSS 2022/1 tercihleri 6-13 Temmuz 2023 tarihlerinde alınacak. Bu sürece kadar kadro ve kontenjanların belirlenme süreci yer alıyor.

KPSS Merkezi Atama Sürecinde Sıkça Sorulan Sorular

Merkezi atama yılda kaç kez yapılır? KPSS merkezi atama başvuruları yılda 2 kez yapılır. Atama 2. dönem başvuruları ise Aralık ayında olacak.

Merkezi atamalar nasıl yapılır? Merkezi atamalar KPSS puan üstünlüğüne göre olur ve mülakatsız direkt atama yapılır?

KPSS atama kontenjanları nasıl belirlenir? Merkezi atama kontenjanları idare tarafından belirlenmektedir ve bu haberimizde de belirttiğimiz üzere kurumlar tarafından memur atama talepleri alınmaya başladı. Bu aşama sonrasında Bakanlıklar kontenjanları belirleyerek kılavuzu ÖSYM’ye yayımlanmak üzere gönderir.

KPSS tercih kılavuzu nerede yayımlanacak? KPSS merkezi atamaları kapsamında tercih kılavuzu sadece ÖSYM’de yayımlanacaktır.

KPSS tercih kontenjanları nasıl belirlenecek? Lise, önlisans ve lisans mezunları arasından ilgili kurumlar ve branşlar bazında kontenjanlar idare tarafından kurumların ihtiyaçları ve bütçe imkanları çerçevesince belirlenmektedir.im-17 Kasım 2023 tarihleri arasında iletecek. KPSS merkezi atama 2. Dönem tercihleri de 20-27 Aralık 2023 tarihleri arasında olacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum