KPSS 48 52 60 65 Puanlarla POMEM 13.000 Polis Alımı! Başvuruda Önemli Hususlar

KPSS 48 52 60 65 Puanlarla POMEM 13.000 Polis Alımı! Başvuruda Önemli Hususlar

Polis Akademisi Başkanlığı Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden online başvuru nasıl olacak? POMEM ücret ödemeleri ne zaman? KPSS 48, 52, 60, 65 puanlarla kimler başvurabilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadrolarına lisans ve önlisans mezunları için toplamda 13 bin yeni polis alımı için kontenjanlar artırılmıştı. Bu hafta itibarıyla başlayan 29. Dönem POMEM için kimler başvuru yapabilir? KPSS 48, 52, 60 ve 65 puanlarla POMEM polis alımlarında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar. İşte POMEM 13.000 polis alımı başvuru ve tüm detayların yer aldığı yazımız:

29. dönem POMEM kontenjanları ve başvuru şartları

Lisans ve önlisans adaylar için güncel kontenjanlar şu şekildedir: lisans mezunu 8.160 erkek, 2.240 kadın polis alımı ile önlisans mezunu 800 erkek, 1.800 kadın polis alımı için sürece dair tüm detaylar şu şekildedir.

T.C. vatandaşı olmak, KPSSP3 puan türünden 60, KPSSP93 puan türünden 65 almak, 30 yaşından gün almamış olmak, kadınlarda 162 cm, erkeklerde 167 cm'den kısa olmamak gibi genel şartlar yer alıyor.

POMEM KPSS şartları (Adayların Talepleri)

29. dönem POMEM 13.000 polis alımında adaylar KPSS 48, 52, 60 ve 65 puanlarla başvuru yapabiliyor. İşte hangi mezunlar hangi puanla başvuru yapabilir? KPSS 60 puanla lisans mezunları, KPSS 65 puanla önlisans mezunları başvuru yapabilir. Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından Lisans mezunları KPSS 48 puanla, önlisans mezunları da KPSS 52 puanla başvurabileceklerdir.

Öte yandan adaylar özellikle KPSS 60 ve 65 puan şartının esnetilmesini talep etmekteydiler. Maalesef bu atamada KPSS puanları düşürülmedi. Adaylar bu ve daha sonraki POMEM’ler için KPSS şartının oldukça esnetilmesini hatta kaldırılmasını talep ediyor.

Polis alımları başvurusunda dikkat edilecek hususlar

29. dönem POMEM polis alımları için ön başvurular 25 Kasım’a kadar devam ediyor. BU yazımızda adım adım başvuru sürecini detaylı anlatacağız. İşte polis alımlarında online başvuru detayları.

  • e-Devlet şifresi ile giriş: Adaylar öncelikle Polis Akademisi’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet sitesine giriş yapacaklar. E-Devlet şifresi ile giriş yaparak ilgili alanlar doldurularak iş ve işlemler yapılacak.
  • e-Devlet şifresi nasıl alınır? Adaylar e-Devlet kapısı şifrelerini PTT merkez ve şubelerinden şahsen başvuru yaparak kimlikleri ile almaları gerekmektedir.
  • Şehit veya Vazife Malulü eş veya çocukları: Şehit veya Vazife Malulü eş veya çocuğu adaylar AİS internet sitesinde online başvuru sırasında ilgili kontenjan dahilinde başvurunuzu yapabilirsiniz ibaresi ile işlemlerini yapabilirler. Bu ibare görünmüyorsa EGM’nin kılavuzda belirtilen iletişim bilgilerinden irtibata geçmeleri gerekmektedir.
  • Sınav yerleri İKAMET’e göre seçilecek: Adayların Merkezi Nüfus İşleri Sistemi (MERNİS) kayıtlarındaki ikamet adreslerine göre sınav yerleri belirlenecek. İkamet adresinin bulunmuyorsa POMEM başvurusu yapamazsınız. Bu kapsamda Nüfus müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekecektir.

POMEM başvuru ücreti ne zaman ve kimler ödeyecek?

Öncelikle ÖN BAŞVURUDA hiçbir aday ücret ödemeyecek. Ücret ödeme işlemleri ön başvuru sonucu sınava girmeye hak kazanan adaylar tarafından yapılacak.

  • Kimler ücret hiç ödemeyecek? Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.
  • Ücret ödeme işlemleri ne zaman olacak? ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURULARI İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU ÜCRETİ YATIRILMADAN YAPILACAKTIR. Başvuru sonucu kazanan adaylar şahsen başvuru için çağrı duyurusu yapıldığında ödeme işlemlerini belirtilecek şekilde yapacaklar. Bu aşamada ücretle ilgili herhangi bir iş ve işlem yapılmayacaktır.

Hemen bu kılavuzdan tüm detayları inceleyebilir ve başvuru ekranından süreci başlatabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/29-donem-pomem-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum