KPSS 50-60 Puanla En Az Lise 171 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

KPSS 50-60 Puanla En Az Lise 171 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Büyükşehir Belediyesi KPSS 50 ve 60 puanlarla en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği 171 kadro için başvuru ilanı yayımladı. İtfaiyeci ve zabıta alımları başvuru şartları ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesine kadrolu 171 zabıta memuru alımları ile itfaiye eri alımları yapılacak. En az lise mezunları olmak üzere, önlisans ve lisans mezunları için başvuru kontenjanları bulunuyor. Büyükşehir Belediyesine 171 kamu personeli alımına başvuru şartları ve tüm detayları şu şekildedir:

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 25 ile 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaktır. Boy ve kilo ölçümü her iki branş için de olacağından adayların sadece şahsen başvuruları kabul edilecektir. İkamet şartı olmayan başvuru için tüm illerden Muğla Büyükşehir Belediyesi ilanına başvuru yapılabilir.

Mezuniyet, KPSS ve Kontenjanlar

25 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

25 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

51 İtfaiye Eri alımı için Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 50 puan isteniyor.

40 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi,  Siyasal Bilgiler/ Bilimler Fakültesi bölümlerinden birinden veya lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

8 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak, YDS sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

22 Zabıta Memuru alımı için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler önlisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

657 DMK 48’nci maddede yer alan genel şartları taşımak gerekiyor. Ayrıca diğer başvuru özel şartları da şu şekildedir:

Boy, Kilo, Yaş, Ehliyet Şartları

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.