KPSS 55 60 70 Puanlı ve Puan Şartsız 6 Üniversite 269 Kamu Personeli Alımı

KPSS 55 60 70 Puanlı ve Puan Şartsız 6 Üniversite 269 Kamu Personeli Alımı

2021 yılı üniversite personel alımlarına başvurular alınıyor. Altı farklı üniversite için yeni personel alımlarına başvuruları, başvuru şartlarını ve tüm başvuru sürecini haberimizde bulabilirsiniz.

2021 yılı kamu personeli alımları kapsamında Altı üniversite için yeni personel alımlarına başvurular yapılıyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi 38 kamu personeli alımı, 9 Eylül Üniversitesi 148 personel alımı, Çukurova Üniversitesi 54 kamu personeli alımı, İstanbul Üniversitesi 22 kamu personeli alımı, Boğaziçi Üniversitesi 3 kamu personeli alımı ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2 kamu personeli alımı yapılacak.

Üniversite personel alımlarının tüm detaylarına MAVİ başlıklara tıklayarak gerekli başvuru kılavuzuna erişim sağlayabilir ve tüm ayrıntıları ayrıca görebilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 38 Kamu Personeli Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi kamu personeli alımı için 38 kişilik kontenjan açıldı. 29 Hemşire alımı ile 2 kişilik kontenjan ile Psikolog alımı yapılacak. 3 kontenjan için diğer sağlık personeli alımı ile 4 kişilik kontenjan için ise tekniker alımı yapılacak.

Adaylar başvurularını Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin resmi internet adresinden online başvuru yapabilecektir. Başvurular 12 Ocak 2021’de sona eriyor.

konya.jpg

9 Eylül Üniversitesi 148 personel alımı

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı için toplamda 148 kişi işe alınacaktır. Yayımlanan unvan ve kontenjan bilgilerine göre; 120 Hemşire, 1 Fizyoterapist, 12 Sağlık Teknikeri ve 15 Röntgen Teknisyeni alanlarında alım yapılacağı ilan edilmektedir. 2020 KPSS puanı ile sıralama belirlenecektir. Başvurular 13 Ocak 2021'de sona erecek.

9.jpg

Çukurova Üniversitesi 54 Kamu Personeli Alımı

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 657 Devlet Memurları Kanunu 4/b sözleşmeli personel kadrolarına 54 kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Üniversite Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 54 memur alımı KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olarak yapılacak. Başvurular 13 Ocak 2021’e kadar devam edecektir.

İstanbul Üniversitesi 22 Kamu Personeli Alımı

İstanbul Üniversitesi’ne 2021 yılı memur personel alımları kapsamında 22 kadro için sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. 22 kamu personeli alımı başvuruları üniversitenin PBYS internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir. Şahsen veya posta ile başvuru kabul edilmiyor. Başvurular 19 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilir. Pandemi süresince şehirlerarası ulaşımın kısıtlı olması nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet etmek şartı bulunmaktadır.

2 diğer sağlık personeli perfüzyonist, 4 diğer sağlık personeli (laboratuvar), 2 röntgen teknisyeni, 3 röntgen teknisyeni, 5 sağlık teknikeri (tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik), 2 sağlık teknikeri (patoloji teknikeri), 2 sağlık teknikeri (eczane teknikerliği), 1 sağlık teknikeri (anestezi teknikeri), sağlık teknikeri (ameliyathane teknikeri) alımı yapılacak.

Boğaziçi Üniversitesi 3 Kamu Personeli Alımı

Adaylar başvurularını üç şekilde yapabilecektir. Başvurular çevrim içi, elden veya posta yoluyla yapılabilecektir. İnternet başvuruları 18 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formunun doldurularak ilgili sürelerde üniversite birimlerine enden veya posta ile yapılacak başvurular için ulaştırılması gerekmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi İşlem ve Yayım Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere genel ve özel şartları taşıyan yazılı ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 3 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.

Yazılı ve sözlü sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacaktır. Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2 Kamu Personeli Alımı

1 Mühendis (İnşaat Mühendisi) Alımı ile 1 Büro Personeli Alımı yapılacak. Başvurular 14 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilir. Büro personeli alımı için KPSS'den P3 puan türünden en az 55 puan şartı bulunuyor. Mühendis alımı için ise 70 puan isteniyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.