KPSS 55-70 Puanlarla En Az Lise Şoför, Memur ve Muhasebeci Alımları

KPSS 55-70 Puanlarla En Az Lise Şoför, Memur ve Muhasebeci Alımları

Kadrolu memur alımları için 3 farklı branşta olmak üzere ne az lise mezunlarının başvuru yapabileceği başvuru ilanı yayımlandı. Detaylar bu haberimizde.

Kamuya kadrolu memur alımları birçok kurum tarafından alınmaya devam ediyor. Bu haberimizde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 55 ve 70 puanlarla başvuruları alınacak memur alımı kılavuzuna değineceğiz. Kadrolu statüde muhasebeci alımı, şoför alımı ile devlet memuru alımı başvuruları Kozaklı Belediyesi için yapılacak. İşte memur alımlarına dair tüm süreç ve detaylar şu şekildedir:

Memur Alımı Branş ve Kontenjanları

1 muhasebeci alımı, 1 şoför alımı ile 1 Memur alımı olmak üzere 3 kadroya başvurular alınacak.

Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Muhasebeci alımına Muhasebe ve Vergi uygulamaları veya Muhasebe ve Finansman önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası istenmektedir.

Şoför alımına herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor.

Memur alımına herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor.

Memur ve Muhasebeci alımı için KPSS’den mezuniyetlere göre 55 puan istenirken, Şoför alımı için 70 isteniyor. Memur ve muhasebe alımları için B sınıfı ehliyet şartı gerekiyor. Şoför alımı için ise C sınıfı ehliyet gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru için adayları 657 DMK’da yer alan genel şartları taşıması gerekiyor. Bunlar; T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gibi genel hükümlerdir. Özel başvuru şartlarının tamamına ayrıca haberimizin en altında yer alan başvuru kılavuzu alanından direkt olarak ulaşabilirsiniz. Adaylar sadece bir kadro için başvuru yapabilecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Memur alımları için adaylar başvurularını 20 Nisan ile 22 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvurular şahsen, e-mail adresine veya posta yoluyla da olabilecektir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum