KPSS 55 Puanla Kamuya Memur Alımları Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

KPSS 55 Puanla Kamuya Memur Alımları Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya kadrolu memur alımları kapsamında 3 farklı kontenjan için KPSS 55 puanla kamu personeli memur alımı başvuru ilanı yayımlandı. Kamu personeli alımları başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

2021 yılı Mart ayı kamu personeli memur alımlarına başvurular birçok kontenjanda ve ilanda devam ediyor. Kamu personeli olmak için KPSS 55 puan şartı ile başvurular alınacak. Kamuya en az KPSS 55 puanla memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki şartlar ve başvuru süreci nasıl olacak? İşte memur alımlarına dair detaylar.

Taşpınar Belediye Başkanlığının 15.03.2021 tarih ve 412 sayılı yazısına istinaden memur alım ilanı iptal edilmiştir.

KPSS 55 Puanla Memur Alımları

Taşpınar Belediyesi'ne kamu personeli alımları Genel İdare Hizmetler GİH sınıfı kadrolar için olacak. Kadrolu devlet memuru alımlarına başvuru yapmak için KPSS'den 55 istenirken unvanlar da şu şekildedir: Tahsildar, itfaiye eri alımı ila düz memur alımı branşlarında lisans mezunları KPSSP3 puan türleri ile başvuru yapabileceklerdir. Her branş için birer kontenjan ayrılmış bulunmaktadır.

Başvuru süreci

Başvurular 14 Nisan ile 16 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvuru formunun Belediye internet sitesinden indirilerek başvuru süreci başlatılabilecek. Başvurular şahsen, posta ile veya e-posta adresine gerekli belgelerin gönderilmesi ile olabilecek. İtfaiye eri alımı için başvuruların sadece şahsen yapılması gerekmektedir. Adayların bu hususa da dikkat etmesi gerekiyor. Başvurular için ikamet şartı yoktur.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Başvurularda genel şartlar olarak 657 DMK’da yer alan genel hükümleri taşımak gerekiyor. Ayrıca özel şartlar da şu şekildedir:

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracaklar için ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-)10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adayların Sağlık açısından kapalı mekân, daralan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum