KPSS 55 Puanla Memur Oldu! Kamu Personeli Alımı Detayları

KPSS 55 Puanla Memur Oldu! Kamu Personeli Alımı Detayları

Kamu personeli sözleşmeli memur alımında KPSS puanı 55'e kadar düştü. KPSS 55 puanla aday nasıl memur olunduğuna dair detaylar bu yazımızda.

Kamu Üniversitesine sözleşmeli 4/B memur alımında aday KPSS 55 puanı ile atandı. Başvuru şartlarında yer alan özel hükümlerden dolayı birçok aday elenirken, 55 puanla bir aday direkt olarak büro personeli olarak atanmaya hak kazandı. İşte üniversite personel alımındaki özel hükümler ve KPSS adaylarının bu ve benzeri atamalara son verilmesine dair talepleri ve beklentileri.

celal-bayar-uni.jpg

KPSS 55 puanla memur alımı yapıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Aralık ayı başında sözleşmeli 4/B personel alımı için ilana çıkmıştı. Atama sonucu da KPSS 55 puanla büro personeli atamasına bir aday kazandı. Öel şartlardan dolayı yüksek KPSS puanının bir etkisi olmadı.

Personel alımında sertifika şartı sorunu

Üniversite tarafından açıklanan şartlarda mezuniyetlerin yanı sıra yer alan sertifika vb. şartlardan dolayı da birçok aday direkt olarak elenmesine yol açtığı görüldü. Sonuç olarak da KPSS 55 puanlı adayın ataması sırf bu sertifikalara sahip olmasından dolayı gerçekleşebildi.

Personel alımlarında özel şartlar standarda bağlanmalı

Daha önce de birçok üniversiteye personel alımında özel şartlarda bulunan sertifika vb. hususlardan dolayı adayların mağduriyeti dile getirilmişti. KPSS puanı yüksek olan birçok aday özel şartlardaki çok özel hususlardan dolayı elenmişlerdi.

Bu atamada da sadece bir aday bu şartları sağlayabildiği için 61 kişinin başvuru yaptığı atamada KPSSS 55 puanla atanabildi. 4 sertifika şartını da sağlayabilen kişiye özel ilan sorunu bu atamada da ortaya çıktı. İşte bu özel şartlar:

  • Bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak,
  • Enfeksiyondan korunma teknikleri eğitimi belgesine sahip olmak,
  • Tıbbi sekreterlik eğitimi belgesine sahip olmak,
  • Temel iletişim eğitimi belgesine sahip olmak şatı vardı.

buro-personeli-alimi.jpg

Milyonlarca LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu aday gerek mülakat engelinden gerekse özel şartlardan dolayı mağduriyetlerini dile getirmeye devam ediyor. Atamalarda özel şartlar bir standarda bağlanmadığı sürece bu ve benzeri durumlar devam edecektir.

>>> Sizler de HEMEN bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum