KPSS 60-65 Kadrolu Güncel Memur Alımları - B Ehliyetli

KPSS 60-65 Kadrolu Güncel Memur Alımları - B Ehliyetli

Güncel memur alımları kapsamında en az B ehliyetli kadrolara yeni kamu personeli alımları yapılacak. Başvurular zabıta ve düz devlet memuru kadroları için olacak. Konya - Altınekin Belediyesi memur alımları ile zabıta alımları yapacak.

Kamu kurumuna İLK DEFA ATANMAK ÜZERE MEMUR ALIM İLANI yayımlandı. Konya ili iş ilanları bünyesinde Altınekin Belediye Başkanlığı için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere zabıta ve memur alımları yapılacak. İşte sürece dair detaylar:

MEZUNİYET – KPSS – EHLİYET - KONTENJANLAR

2 Memur alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Muhasebe ve vergi uygulamaları ile maliye bölümü önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Kadın / Erkek adayların başvuru yapacağı kadro için KPSSP93 en az 65 puan isteniyor.

1 Memur alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği Lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Kadın/ Erkek adayların başvuru yapacağı kadro için KPSSP3 en az 60 puan isteniyor.

1 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Harita ve kadastro, İşletme, Maliye bölümü önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Kadın/ Erkek adayların başvuru yapacağı kadro için KPSSP93 en az 65 puan isteniyor.

2 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Yerel Yönetimler, Mahalli İdareler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, Muhasebe ve vergi uygulamaları, Bankacılık, İşletme Yönetimi,Maliye, önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B)sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Kadın/ Erkek adayların başvuru yapacağı kadro için KPSSP93 en az 65 puan isteniyor.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI:

Adaylar boş memur ve zabıta memuru kadroları için yapılacakları başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar şu şekildedir:

Genel Şartlar: Memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca özel şartlar bu şekildedir:

Özel Şartlar: Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

Erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.

Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 10 Ağustos 2021 ile 12 Ağustos 2021 tarihleri arasında (mesai saatleri arasında) belediyeye başvurarak zabıta alımları için başvurularını şahsen tamamlayabileceklerdir.

Ayrıca elektronik ortamda, belediye internet adresinden veya şahsen – posta ile diğer memur kadrosu için başvuru yapılabilir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum