KPSS 60 - 65 Puanlarla Kamu Personeli Alımı Başvuruları Alınacak

KPSS 60 - 65 Puanlarla Kamu Personeli Alımı Başvuruları Alınacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 60 ve 65 puanlarla kamuya personel alımları için başvuru kılavuzu yayımlandı. KPSS memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kadrolu memur alımları yapılacak. KPSS’den 60 ve 65 puanlar isteniyor. Yalova ili iş ilanları bünyesinde Termal Belediyesi için başvuru kılavuzu ve kontenjanlar yayımlandı. KPSS 60 - 65 puanlarla kamu personeli alımı başvuruları alınacak. Adaylar başvurulara dair tüm süreci ve şartları bu yazımızda hazırladık.

Başvurular Ne Zaman Olacak?

KPSS 60 e 65 puanlarla memur alımları için başvurular 19 Nisan’da başlayacak. Önümüzdeki hafta itibarıyla başlayacak başvurular 23 Nisan’a kadar yapılabilecektir.

Başvuru Kontenjan Dağılımı

1 Mühendis kadrosu, 1 Memur kadrosu, 2 Zabıta Memur kadrosu ile 3 İtfaiye Eri kadrosu olmak üzere Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolara 7 memur alımı gerçekleştirilecek.

Mezuniyetler Bazında KPSS Şartları

1 Mühendis alımına lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 65 puan istenmektedir.

1 Memur alımına Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasabe, İşletme yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 65 puan istenmektedir.

2 Zabıta Memuru alımına herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

3 İtfaiye Eri alımına herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

Zabıta Alımı Boy ve Kilo Şartı: Adayların tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo ölçümü belediyede olacaktır.

Yaş şartı: Zabıta Memuru ve İtfaiye eri için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. KPSS 60 - 65 puanlarla kamu personeli alımı başvurularına dair başvuru kılavuzuna ve tüm detaylara aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.