KPSS 60-80 Puanlarla Kamuya En Az Lise Personel Alımları Yapılacak

KPSS 60-80 Puanlarla Kamuya En Az Lise Personel Alımları Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli statüde en az lise mezunu kamu personeli alımı için başvurular alınıyor. Detaylar ve başvuru süreci haberimizde.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine sözleşmeli tekniker alımı, teknisyen alımı ve mühendis alımları yapılacak. KPSS 60 ve 80 puan şartları ile kamu personeli alımı başvuru şartlar ve tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 5 Mart 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular üniversite internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurularak istenen belgelerle birlikte şahsen veya kargo ile üniversitenin belirttiği adrese gönderilmesi gerekiyor. Başvuru kılavuzuna ve gerekli tüm belgelere aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak ulaşabilirsiniz.

KPSS Şartı

Mühendis alımları için 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından En az 80 puan almış olmak, Tekniker ve Teknisyen alımları için 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Tekniker, Teknisyen, Mühendis Alımı Mezuniyet Şartı

2 mühendis alımı için İnşaat mühendisliği lisans mezunu olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

2 mühendis alımı için Makine mühendisliği lisans mezunu olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

1 mühendis alımı için Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği veya yazılım mühendisliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Belgelendirmek Kaydıyla Lisans Mezuniyetinden sonra ASP.NET, WebForms, MVC, Python ve PHP yazılım dillerinden en az ikisini bilmek gerekiyor.

1 mühendis alımı için Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği veya yazılım mühendisliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyetinden Sonra HTML5, CSS ve Javascript konularından en az ikisini bilmek gerekiyor.

1 mimar alımı için Mimarlık lisans programından mezunu olmak gerekiyor.

2 tekniker alımı için Bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgisayar donanımı, bilgisayar programcılığı, bilgisayar teknolojisi ve programlama, bilgisayar teknolojileri ve yönetimi, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, internet ve ağ teknolojileri, web teknolojileri ve programlama, bilgi güvenliği teknolojisi, muhabere ve elektronik bilgi sistemleri ön lisans programlarının birinden mezunu olmak gerekiyor.

1 tekniker alımı için İnşaat, inşaat teknikerliği, inşaat teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla ön lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

1 tekniker alımı için Ağaç işleri veya mobilya ve dekorasyon ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla ön lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

1 tekniker alımı için İç mekan tasarımı ön lisans programından mezun olmak. Belgelendirmek kaydıyla ön lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

1 teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının inşaat teknolojisi alanından mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak gerekiyor.

1 teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının kimya teknolojisi alanından mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla hastanelerde en az sekiz yıl çalışma deneyimine sahip olmak gerekiyor. Kan tahlili ve biyokimya laboratuvarında kullanılan makineler üzerine eğitim almış olmak (diş hekimliği fakültesi hastanesinde çalıştırılmak üzere) gerekiyor.

1 teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanından mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak gerekiyor.

1 teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının elektrik-elektronik teknolojisi alanından mezun olmak gerekiyor. Belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl deneyime sahip olmak. yüksek gerilim altında çalışma izin belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.