KPSS 60 En Az Lise Mezunu Memur Alımı Bugün Başladı

KPSS 60 En Az Lise Mezunu Memur Alımı Bugün Başladı

B sınıfı ehliyetli olmak üzere KPSS 60 puanla kamuya en az lise mezunu memur alımı başvuruları 26 Nisan 2021 Pazartesi günü itibarıyla başladı. Başvurulara dair tüm süreç ve detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 60 puanla kamuya memur alımı başvurular bir ilimiz için başladı. Edirne ili iş ilanları bünyesinde kadrolu statüde memur alımı başvuruları 26 Nisan’da başladı. Peki Edirne Belediyesi memur alımı başvuru kontenjanları, başvuru süreci ve tüm detaylar nelerdir? İşte en az B sınıfı sürücü belgesi şartı bulunan ilana dair tüm şartlar ve detaylar:

Başvuru Süreci

Başvurular itfaiye eri alımları için şahsen yapılacaktır. Başvurularda ikamet şartı yoktur. Başvurular sadece şahsen yapılabilecektir. Adayların başvuru belgeleriyle birlikte 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında Edirne Belediyesine şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Kontenjan Dağılımı

Başvurulara itfaiye eri alımı için kadın ve erkek adayların katılabilecek. Lise, önlisans ve lisans mezunu olma şartı bulunuyor. Adayların 3 kadro için herhangi lisans mezunları ve erkek adaylar başvuru yapabilecektir. 3 kadro için herhangi önlisans mezunları ve kadın adaylar başvuru yapabilecektir. 3 kadro için ise erkek adaylar ve önlisans mezunları başvuru yapabilecektir. Ayrıca 4 kadro için de herhangi lise mezunu adaylar ve sadece erkek adaylar başvurabilecek.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların başvuru için 657 Devlet Memurları Kanunu DMK'da yer alan genel başvuru şartlarının yanı sıra özel şartları da taşıyor olması gerekiyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den tüm mezuniyetler için en az 60 puan şartı bulunmaktadır. Ehliyet olarak tüm branşlar için B sınıfı gerekiyor.

Boy ve Kilo Şartı

Ayrıca itfaiye eri alımı için erkek adayların 167, kadın adayların ise 160 boy şartı bulunuyor. Yaş itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak şartı bulunuyor. B sınıfı ehliyetli KPSS 60 kadrolu en az lise mezunu memur alımı başvuru kılavuzu da şu şekildedir:

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum