KPSS 60 Güncel Kamu Memur Alımı Online Başvuruları Alınıyor (Adalet Bakanlığı)

KPSS 60 Güncel Kamu Memur Alımı Online Başvuruları Alınıyor (Adalet Bakanlığı)

Kamu Personel Seçme Sınavı 60 puanla güncel yeni kamu memur alımı online başvuruları alınıyor. Adalet Bakanlığı yeni memur atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Kamuya yeni ve güncel memur alımı online başvuruları alınıyor. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 60 puan ile adaylar başvuru yapabilecek. İki farklı iş ilanına başvuruları, şartları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte Adalet Bakanlığı kamu memur alımı online başvuru süreci ve tüm şartlar:

Kamu memur alımı kontenjanları

5 kıdemli java yazılım geliştirme uzmanı alımı, 1 kıdemli bilgi güvenliği uzmanı alımı, 5 java yazılım geliştirme uzmanı, web önyüz geliştirme uzmanı, android mobil uygulama geliştirme uzmanı alımı, 2 sistem uzmanı, veri tabanı güvenliği uzmanı, kaynak kod analiz uzmanı alımı, 6 java yazılım geliştirme uzmanı, web önyüz geliştirme uzmanı alımı, 3 sistem uzmanı, network (ağ) uzmanı, kaynak kod analiz uzmanı alımı olmak üzere 22, ikinci ilanda ise 6 çözümleyici pozisyonuna olmak üzere toplam 28 kontenjana başvuru yapılıyor.

Adalet Bakanlığı Kamu Personel Alımı genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara haiz olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS’den en az 60 puan almak gerekiyor.

Memur alımı mezuniyet şartları

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilir. Ayrıca diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik mezunları başvurabilir.

4/B memur alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı KPSS 60 puanla memur alımı başvuruları 2 Haziran’a kadar yapabileceklerdir. İşte sürece dair iş ilanlarının yer aldığı başvuru kılavuzları ve başvuru ekranı.

İlan 1: https://isilanlarikariyer.com/d/file/adalet-bakanligi-personel-alimi.20220517114630.pdf

İlan 2: https://isilanlarikariyer.com/d/file/adalet-bakanligi-cozumleyici-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.