KPSS 60 Puanla 100 İtfaiyeci Alımı Mayıs Ayı Başvuruları Alınacak

KPSS 60 Puanla 100 İtfaiyeci Alımı Mayıs Ayı Başvuruları Alınacak

2021 yılı kadrolu memur alımı başvuruları birçok branş ve unvanda devam ediyor. Bu yazımızda 100 itfaiye eri alımı başvurularına değineceğiz. Tam Kapanma sürecinden sonra başlayacak başvurulara dair detaylar bu haberimizde.

Büyükşehre 100 yeni memur alımı yapılacak. Belediye personeli alımları kadrolu 10 ve 11. Derece kadrolar için olacak. İzmir ili iş ilanları bünyesinde başvurular için İKAMET ŞARTI YOK. İzmir Büyükşehir Belediyesi kadrolu 100 itfaiyeci alımı başvurularına dair detaylar belli oldu. KPSS 60 puanla 100 itfaiyeci alımı Mayıs ayı başvuruları alınacak. İşte detaylar.

LİSE – ÖNLİSANS 100 MEMUR ALIMI

Lise mezunu 50 memur alımı: 50 kadroya itfaiye eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadrolar için olacak. Lise İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı ehliyet gerekiyor.

Önlisans mezunu 50 memur alımı: 50 kadroya itfaiye eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolar için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı ehliyet gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 lise mezunu, 50 önlisans mezunu 100 İtfaiye Eri kadrosuna başvuru yapabilmek için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlara hazi olması gerekiyor.

KPSS, BOY, KİLO, YAŞ, SAĞLIK ŞARTLARI

2020 KPSS’den alım yapılacak 100 itfaiye eri alımı kadrosuna başvuru için KPSSP93 ve P94 puan türlerinden en az 60 puan almak gerekiyor.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Boy ve kilo tespitleri Belediyede belirtilen tarihlerde başvurular esnasında olacaktır.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve

Adayların sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

24 Mayıs ile 28 Mayıs 2021 tarihlerinde başvurular yapılabilecektir. Başvuru formuna dair detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz. KPSS 60 puanla 100 itfaiyeci alımı Mayıs ayı başvuruları alınacak. İşte İKAMET ŞARTSIZ memur alımı başvuru kılavuzu:

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.