KPSS 60 Puanla Açıktan Kamu Memur Alımı (6 Bin 530 TL Maaş)

KPSS 60 Puanla Açıktan Kamu Memur Alımı (6 Bin 530 TL Maaş)

Kamuya KPSS 60 puanla olmak üzere yeni kadrolar için açıktan memur alımı yapılacak. En az 6 bin 530 TL net maaş verilecek. İşte süreç ve detaylar.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 60 puan ile Çanakkale Belediyesi kadrolu memur alımı yapacak. Kamuya ilk defa atanmak üzere zabıta alımı için şartlarını, süreci ve maaş ayrıntılarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu ilan haberimizde hazırladık.

anakkale-belediyesi.jpg

Memur alımı (kontenjan - mezuniyetler)

3 Zabıta Memuru kadrosu GİH sınıfı 9 derece için olacak. 3 zabıta memuru kadrosu ile GİH sınıfı 10. Derece kadrolar için olacak. Bu kapsamda mezuniyet detayları şu şekildedir:

3 zabıta alımı için yerel yönetimler, işletme veya işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi, spor bilimleri lisans mezunu olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSS 60 almak gerekiyor.

3 zabıta alımı için ise mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler önlisans mezunu olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSS 60 almak gerekiyor.

Zabıta memuru ne kadar maaş alır?

Çanakkale Belediyesi GİH 9. derece zabıta maaşı 6536 TL'dir. 10. derece zabıta maaşı 6530 TL'dir. Eşi çalışmayan evli memur için de eş yardımı parası 535 TL, çocuk yardımı 117 TL olarak aylık eklenecektir.

Çanakkale Belediyesi memur alımı (Genel Şartlar)

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak ile daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları var.

Kadrolu zabıta memuru alımı başvuru tarihleri

Başvurular Çanakkale Belediyesine boy ve kilo ölçümü sırasında sadece şahsen yapılacak. İkamet şartı yok. Başvurular 4-8 Nisan’da. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla hemen incele! https://isilanlarikariyer.com/d/file/anakkale.20220208133806.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.