KPSS 60 Puanla Jandarma'ya 41 Memur ALımı Yapılacak! En Az Lise

KPSS 60 Puanla Jandarma'ya 41 Memur ALımı Yapılacak! En Az Lise

Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı memur personel alımları kapsamında 2 farklı ilan için başvurular alıyor. Jandarma'ya yeni memur alımları için başvuru şartları ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Jandarma'ya açıktan devlet memuru alım ilanı ile en az lise mezunu olmak üzere sözleşmeli kamu personeli alımı ilanlarına başvurular alınıyor. Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılı sözleşmeli ve kadrolu kamu personeli memur alımı başvurularına dair tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Jandarma Memur Alımı Başvuru Süreci

Jandarma’ya sözleşmeli ve kadrolu memur alımları kapsamında başvurular başladı. Adaylar 9 sözleşmeli personel alımı ile Jandarma’ya 32 memur alımı için başvurularını 15 Ocak 2021 tarihine kadar çevrim içi olarak yapabileceklerdir. Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak tamamlayabileceklerdir.

jandarma-memur.jpg

Kadrolu ve Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Kontenjanları

Açıktan 31 Devlet Memuru Alımı: 10 farklı unvanda kadronun detaylarına bakacak olursak; 2 veteriner alımı, 2 avukat alımı, 1 mühendis alımı, 2 İstatistikçi alımı, 8 psikolog alımı, 16 uzman alımı ile lise ve dengi okul mezunu 1 tahmil tahliye memuru alımı yapılacak. Adayların KPSS’den en az 60 puan almış olması şartı gerekiyor.

Sözleşmeli 9 Kamu Personeli Alımı: 8 farklı unvan için kadro dağılımları şu şekildedir: 1 Fizyoterapist alımı, 1 Veteriner Hekim alımı, 2 Diyetisyen alımı, 1 Mühendis alımı, 1 Kütüphaneci alımı, 2 Mütercim-Tercüman alımı ile 1 Dizgi Operatörü alımı yapılacak. KPSS’den en az 60 puan şartı aranıyor. Mütercim alımları için ayrıca YDS şartı da bulunmaktadır.

Aşağıdaki başvuru kılavuzlarından gerek memur alımı gerekse sözleşmeli personel alımı başvurularına dair tüm ayrıntıları ve başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

32 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu.

9 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum