KPSS Adaylarına Şok 2017 de Daha Az Personel Alınacak

KPSS Adaylarına Şok 2017 de Daha Az Personel Alınacak

Milyonlarca Öğrencinin ve üniversite mezununun katıldığı KPSS sınav ile memur olmak için ter dökenlere şok etkisi yapacak açıklama maliye bakanından geldi.

2017 yılı bütçe görüşmelerin’ de detayları açıklayacağını söyleyen Maliye Bakanı Naci Ağbal Ntv ye konuştu.Önümüzdeki yıl Devletin tasarruf tedbirlerine önem vereceğini bu kapsamda bir çok kalemde tedbirler alınacağını tedbirler kapsamında ofis malzeme alımları kırtasiye tüketim malzemeleri gibi ve kamuya alınacak personellerle ilgili zorunluluk halleri dışında personel alımını minimumda tutmaları gerektiğini söyledi.

Devletin 2017 yılı bütçe görüşmelerinde özellikle devletin hizmet alımlarında yani bina kira giderleri araç kiralamaları ve yakıtları gibi bir çok alanda tasarrufa gidileceğini, tasarruf kapsamında ülke geneli olarak bir çok alanda kamuya personel alımını bu yıl içerisinde yaşamış olduğumuz durum ( Fetö Terörü ) itibariyle hızlandırdıklarını bu nedenle önümüzdeki yıl içerisinde tasarruf kapsamıda gözönüne alındığında personel alımını minimumda tutulacağını belirtti.

Maliye Makanı Naci Ağbal Ayrıca 2016 yılına göre 2017 yılında daha az sayıda kamuya personel alınacağını belirtti. Bu tasarrufların bütçe olarak ülkeye maliyetini göz önüne alınarak devlet personel başkanlığı ile görüşmeler yapılarak böyle bir tasarrufa gidileceğini belirtti.

İşsizlerin öğrencilerin ve mezun olanların kamu personeli seçme sınavı’ na girecek olanlara soğuk duş etkisi gibi açıklama KPSS’ ye gireceklerde hayal kırıklığı yarattı. Milyonlarca adayın gözü bütçe görüşmelerinde kamuya alınacak tasarruf tedbirleri kapsamında alınacak personellerin kaç kişi ve hangi kurumu olduğunu açıklayacak Maliye Bakanı Naci Ağbal’ a çevrildi.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum